Wpis z mikrobloga

@Kapitalis:
"Należy znieść podatki dochodowy i od kupna sprzedaży, bo hamują rozwój gospodarczy i są motorem bezrobocia – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Opolu kandydat na prezydenta RP, lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke, który w poniedziałek w Opolu spotkał się najpierw z dziennikarzami, a potem z mieszkańcami na pl. Wolności przekonywał, że likwidacja podatków dochodowego i od kupna-sprzedaży to jeden z jego wyborczych postulatów. „Niestety inne podatki muszą pozostać,
To korwin jest za progresją?


@Kapitalis: wszystko wskazuje na to, że tak. W czasie konferencji prasowej miesiąc temu, stojąc obok Korwina, Wipler powiedział:

Minimum egzykstencji (sic xD) to są te pieniądze, które na pewno nie powinny być opodatkowane, to rząd PiS łupi biednych, łupi ubogich, chce zabierać najbiedniejszym Polakom pieniądz. W tej sprawie, tak jak innych sprawach, polscy podatnicy mogą liczyć na partię KORWiN


http://www.wykop.pl/link/3403907/apel-do-sejmu-i-rzadu-o-wykonanie-wyroku-tk-w-sprawie-podniesienia-kwoty/

Korwin nie zareagował, nie zaprzeczył, więc
@3edcvfr4: chyba nie przeczytałeś treści przemówienia Przemka. Nie mówił o obniżce podatków jako takiej, tylko o minimum egzystencji, o łupieniu biednych, o ulgach dla najuboższych.
@smyl: tak, zwiększenie kwoty wolnej to efektywnie zmniejszenie podatku i w sumie to równo dla wszystkich płacących, (poza tymi zarabiającymi poniżej kwoty wolnej, więc to właściwie zmniejszanie progresji ( ) ) a że uzasadnienie z dupy? zawsze się trochę populizuje
@3edcvfr4: chyba nie znasz poglądów Pszemka. Myślę, że gdyby rzeczywiście doszło do sytuacja pisania konkretnych ustaw i wyboru konkretnych rozwiązań podatkowych, ustrojowych i socjalnych; znacznie łatwiej Wipler porozumiałby się z Zandbergiem, niż z Korwinem.

Nie jestem liberałem, jestem republikaninem, jestem osobą która wierzy w wolność, ale nie jestem dogmatykiem. Wiem, że są takie kwestie, jak bezpieczeństwo energetyczne, w którym państwo musi być silnie obecne, (...) nie udajmy, że jakaś niewidzialna ręka
@smyl: nie bede bronil Pana Przemyslawa, to ze Korwin nie zareagowal w tym przypadku, nie znaczy ze popiera wszystkie wymienione przez ciebie poglady. nie moge znalezc wpisu, ale Korwe pisal, ze wolalby (przy takich samych progach) podatek 1%, 3% i 18% niz 30%, 40% i 50%, mimo ze ten pierwszy jest bardziej progresywny