Wpis z mikrobloga

Dopiero zaczynam rozwijać sie w dziale fotografii. Moglibyście podać jakieś portale, poradniki i aktywne fanpejżdże żebym mógł w wolnej chwili poczytać?

2 tygodnie temu kupiłem swój pierwszy aparat do nauki panasonic dmc fz50 i planuje teraz kupić do niego statyw typu gorillapod.

I teraz pytanie - jest pare rodzai - czym sie one różnią oprócz maksymalnej wagi aparatu? co polecacie?

jeśli takie pytanie to faux paus w tagu to przepraszam i pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fotografia
Pobierz
źródło: comment_qYpj0cRaq5kkSOGu39hbljlMghHuLhJn.jpg
  • 4
@robin135: Niestety statywu gorillapod nie miałem ale wątpię by była jakakolwiek istotna różnica poza maksymalnym obciążeniem. Natomiast widzę, że zaczynasz z Panasoniciem FZ-50 - również go miałem :)
Super aparat, zrobiłem nim kilkanaście naprawdę fajnych zdjęć m.in to które załączyłem do tej wiadomości.
Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe gdy polecę swój kanał na YT gdzie znajdziesz kilka tutoriali oraz filmów jak wygląda w praktyce fotografia krajobrazu. Gdybyś
Pobierz
źródło: comment_KnTac1qUoGKAYNBQdIlpQ26HdPk7qNgV.jpg
@Focustoinfinity: pewnie że nie, już Cie polubiłem jakąś chwile temu na fejsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydaje mi się że ten panasonic ma dość spore manualne możliwości i to dobry aprat do nauki. W przyszłym tygodniu wejdę w posiadanie książki z której uczyła się poprzednia właścicielka, więc dopiero wtedy zacznę poważniejsze studiowanie tematu. Teraz jest to troche na chybił - trafił. Póki co pytań nie mam bo