Wpis z mikrobloga

Zamierzam kupić dom i w związku ze zbliżającym się remontem tego budynku zamierzam zakupić sobie trochę sprzętu do uzupełnienia domowej skrzynki na narzędzia. Krótko mówiąc nic nie mam, a wiadomo, że takie rzeczy są w domu czasami potrzebne. Zbliżają się święta więc zamierzam poprosić dziewczynę o prezent ;) Jednym z podstawowych narzędzi które wydaje mi się niezbędne jest wkrętarka, a właściwie wkrętarko-wiertarka. Urządzenie do skręcenia mebli z Ikei i powieszenia obrazka na ścianie. Nic więcej. Remont i tak będę przeprowadzać głównie na profesjonalnych narzędziach ojca i przyszłego teścia więc nie musi to być najwyższa półka jeśli chodzi o narzędzia. Wiem jaką renomą cieszy się Makita i inni producenci z tego przedziału, ale niestety wolałbym nie inwestować w drogi sprzęt, bo będę go używać sporadycznie. Mam około 200 zł do dyspozycji i zastanawiam się nad użytecznością tego typu sprzętów.

I tutaj się pojawia pytanie, czy ta wiertarko-wkrętarka firmy Graphite za 200 zł ma sens?
http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-sieciowa-250w-graphite-58g792-i6583711189.html

Doczytałem m.in. że akumlatory tej firmy szybko padają, więc wybrałem opcję z przewodem. Poza tym takie sprzęty (w tej samej grupie cenowej) mają chyba nieco lepsze parametry, a ten przewód używany raz do roku nie powinien przeszkadzać.
Co sądzicie o tym sprzęcie? Może coś innego w podobnej cenie?

#remontujzwykopem #remont #majsterkowanie
  • 10
@ghost1511: gdybyś kupił wkrętarkę z akumulatorem Li-ION, o szybkim padaniu nie byłoby mowy, a na wygodzie użytkowania zyskujesz wtedy sporo. Zaś niezależnie od tego, jeśli czeka Cię remont budynku, to pomyśl raczej o jakiejś zgrabnej młotowiertarce. Wkrętarką kołka w ścianę nie wwiercisz.
@ghost1511:

niezawodna przy wkręcaniu wkrętów i wierceniu otworów w drewnie, metalu, ceramice, czy tworzywach sztucznych.


O powieszeniu obrazka zapomnij, chyba, ze masz sciany z pustakow, taka wkretarka nie posiada udaru, nawet jakbys kupil wkretarke z udarem Makity za 1400zł to mialbys duzy problem z wywierceniem otworu fi 6 w zelbecie, do betonu musialbys miec mlot obrotowy akumulatorowy za gruba kase,
Taka wkretarke mozesz sobie kupic, przyda sie do wkrecania wkretow i