Wpis z mikrobloga

#behance #grafika #www #animacja #webdesign #webdev #design #webstuff

Cześć Mirki, zachęcam do rzucenia okiem na kolejną demówkę naszego motywu Themo, tym razem apetyczne i kolorowe soczki. Jeśli się podoba zachęcam do lajka i suba, niebawem kolejne wrzutki.
https://www.behance.net/gallery/45633143/Themo-Multipurpose-Wordpress-Theme-Juice-animated-demo
p.s. @goraca-kawa @Dzwoneg - mam nadzieje że tutaj się wam cienie spodobają :)

@blogers @ShpxLbh

@nika612 - jak mówiłem będzie więcej :)

@Diplo - tutaj chyba lepsze copy
didi0072 - #behance #grafika #www #animacja #webdesign #webdev #design #webstuff

C...

źródło: comment_u1H1jPKYekVeyEOxMIVZpVZoETvnWoaD.jpg

Pobierz
  • 41
@didi0072: popracowałbym trochę nad fotorealizmem puszek (są nieco plastikowe) i typografią (szarość na żółtym wygląda źle).

Na trójwymiarowe napisy też warto byłoby nanieść jakąś delikatną teksturę bo trochę zbyt sterylne jak na mój gust i zamiast być apetyczne to przywodzą na myśl gumkę do ścierania :)

Ogólnie ładne, ale więcej motywów owocowych by nie zaszkodziło

//dopiero zauważyłem, że online demo :-) Parallax bardzo fajnie gra, wygląda bardzo fajnie
@Goryptic: mogłyby być, ale nie są. Etykiety na puszkach nigdy tak nie lśnią, zawsze są lekko metaliczne lub satynowe - te wyglądają jak polakierowane.

@didi0072: swoją drogą ak rozwiązaliście kwestie napisów 3D? Dostarczacie pliki do edycji? To trochę niepraktyczne z perspektywy klienta. W CSS3 można osiągnąć podobne efekty, choć przy animacji to może być mocno pożerające CPU
@dGustator: tu się czepiasz niepotrzebnie, ludzie nie chcą fotorealizmu, gdyby wszędzie miałby być to ludzie dostali by depresji i nigdy nie oglądali reklam. Takie czepianie się na wyrost. Jest przecież moda na sterylność, minimalizm, ale z drugiej strony taki który rzuca się w oczy.

@didi0072: na pewno wrzucałeś wcześniej ten projekt, albo na wykop albo na facebooku, pamiętam nawet że na fb w grupie "problem grafika" jakiś typ pytał się
tu się czepiasz niepotrzebnie, ludzie nie chcą fotorealizmu, gdyby wszędzie miałby być to ludzie dostali by depresji i nigdy nie oglądali reklam. Takie czepianie się na wyrost. Jest przecież moda na sterylność, minimalizm, ale z drugiej strony taki który rzuca się w oczy.


@Dzwoneg: ale tutaj fotorealistyczne są metalowe elementy puszki, natomiast sama etykieta wygląda jak lakierowany kawałek plastiku. Mnie nie zachęca, wygląda mdło i mało atrakcyjnie. Choć wiem, że w
dGustator - > tu się czepiasz niepotrzebnie, ludzie nie chcą fotorealizmu, gdyby wszę...

źródło: comment_sVzpcSsbMSZ5YlSLf9JNbVKca8fbMc2s.jpg

Pobierz
@Dzwoneg: piszę o samej puszce, nie o kostkach lodu. Jest prawidłowo oświetlona, a nie z jednej strony światłem płaskim i kierunkowym. Poza tym krople wody to akurat element nadruku, a nie samej wizualizacji.

W przypadku gastronomii pożądany jest fotorealizm, bo wszelka sztuczność przywodzi na myśl imitacje i nie pobudza apetytu i to powie każdy kto ma pojęcie o reklamie i fotografii związanej z gastronomią.

Tego typu styl stosował m.in. Tymbark i
@dGustator: niestety nie mam dużego doświaczenia przy pracy z gastronomią, ale odnoszę wrażenie że masz trochę zboczone spojrzenie przez swoje doświadczenie. Ja odbieram wizualki delicji jako bardziej plastikowe niż te co zrobił didi.
Rozumiem porządanie fotorealizmu w gastronomii, lecz jestem ciekaw co dla przeciętnego konsumenta jest fotorealistyczne, a co nie. Po takich badaniach możnaby było polemizować. Wątpie aby typowy janusz powiedział że na puszce jest światło płaskie kierunkowe, i przez to
Po takich badaniach możnaby było polemizować. Wątpie aby typowy janusz powiedział że na puszce jest światło płaskie kierunkowe, i przez to mu nie wygląda to realistycznie. Prędzej powie o braku fotorealizmu na przykładzie puszki który sam podałeś.


@Dzwoneg: zawsze można zrobić test AB, a ja wiem jaki byłby wynik… :-) Przy pracy z dużymi markami zawsze są wytyczne odnośnie reklam produktów i np. w przypadku McDonalda czy Subwaya są zakazane wszelkie