Wpis z mikrobloga

luchajcie, mam pytanie. Mianowicie chodzi o opłatę za wynajem.

Niebawem przechodzę na "swoje", w związu z czym urodziło mi się jedno pytanie. Sytuacja wygląda tak - umowę najprawdopodobniej podpiszę 7mego grudnia. Przyjmijmy, że w umowie zawarte będzie że opłata za wynajem płatna do dnia 10go danego miesiąca.

Więc od razu przy podpisaniu umowy płacę kaucję i opłatę za wynajem, czy przy podpisaniu umowy tylko kaucję i za wynajem muszę zapłacić do 10go stycznia?

#wynajem #mieszkanie #kiciochpyta
  • 12
@Pawloo: to już jest kwestia dogadania. niby masz prawo do 10, ale przeważnie chcą od razu i kaucje i za pierwszy miesiąc od razu. ja nawet płaciłam tak 20, kiedy mogłam do 10 (następnego miesiąca ofc) po prostu chcą mieć w stu procentach pewne, że za ten pierwszy miesiąc zapłacisz, ale tak jak mówię - raczej kwestia dogadania, ale jeśli jest przerwa aż miesiac pomięzy podpisaniem a zamieszkaniem to raczej pozwolą
Btw: nie kupuj sobie internetu LTE, jeśli masz opcje UPC - wtedy umowę podpiszesz na siebie. Na dzien dobry śpisz sobie liczniki przy właścicielu, co by Cię nikt nie zrobił na szaro. Taka drobna rada ( ͡º ͜ʖ͡º)
@WasylBazyl: Usunąłem posta bo nie mogłem edytować, najmocniej przepraszam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@consummatumest: Postaram się wznieść na moje wyżyny negocjatorskie i wynegocjować zapłatę z dołu, w sumie kaucje opłacę i umowa też jest, a raczej mieszkanie do najtańszych nie należy a ja też nie wyglądam na patola ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WasylBazyl: Myślisz że UPC będzie mogło mi zaoferować 250Mb/s raczej w centrum Łodzi? Jeżeli będę miał możliwość UPC - LTE odpada. Jak długo trzeba czekać na technika?
@Pawloo: plusem takiej umowy jest również to, ze można ja przenieść do innej (dostępnej) lokalizacji. Oprócz tego za każdym razem dostaje sie lepsze warunki połączenia z netem, ewentualnie innych usług pośrednich.