Wpis z mikrobloga

Ostatnio zauważyłem, że mój #xiaomi #mi4c wyłącza się prawie zawsze, jak % baterii spadnie poniżej 20 lub 15%. Grasz sobie w #pokemongo (wołam, może ktoś ma podobnie) albo ogladasz YT i jak widzisz 19% to wiesz, że telefon się za chwilę sam wyłączy i później nie włączy wcale. Jak podpinam ładowarkę, to pokazuje się 0%, a jak wstanie system to nagle jest 20-30%. Telefon ma niewiele ponad rok, CPU Z twierdzi, że bateria jest zdrowa, ROM MIUI Polska nieaktualizowany od czerwca. Problemy pojawiły się w ciągu ostatniego miesiąca. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
@chalasz: Zanim tu napisałem czytałem o tym na forach i ludzie piszą, że zmiana ROMu raczej nie pomaga, wymiana baterii też. Może to jakieś durne ustawienie oszczędzania energii? Bo to się zachowuje tak, że jak leci dużo energii, to się wyłącza, ale jak sobie tylko chodzę po systemie i robię podstawowe rzeczy to telefon działa spokojnie przy 6%.
@k_b_k: W sumie.. Może coś źle robię, ale jak wieczorem wracam do piwnicy z 30% to podłączam ładowarkę i telefon się ładuje tak do rana, ok. 10 godzin i tak co 2 dzień albo codziennie. Mogłem coś popsuć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
odkopuje, mój mi4c ma tą samą przypadłość Rom cyanogenmod telefon wyłacza się od 29% i niżej wystarczy że np. włącze nagrywanie kamerą, bądź latarkę i nagle 0% wyłacza się i po chwili mozna włączyć. Bateria ma tyle 2-3% mniej niż przed wylaczeniem. smutek :<