Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuje pomocy. Swiatlowod? Potrzebuje wyciagnac routera ktory dolaczyli Zyxel VMG8324-B10A dane logowania do linii SIP. Poniewaz orange sprzedajac usluge telefonu sip wystawia z tego smiesznego routerka tylko linie analogowe, a do centrali moge tylko sip lub isdn podpiac.
Orange daje tylko dane usera bpack, a nie admina wiec do wiekszosci ustawien routera nie mam dostepu.
Czy da sie te dane wyciagnac np. wiresharkiem z transmisji router-media converter? A moze ktos zna dane logowania na usera admin?
Jest jeszcze jakas mizerna szansa, ze da sie dodac usera o prawach admina przez rs-232 na plycie routera, ale nie bardzo mam chec rozbierac go i zrywac plomby.
#orange #siecikomputerowe #wireshark #sniffing
  • 8
@Gooma to jest Orange światłowód biznes pack pro i do tego mam 2 nr voip. Na infolinii idą w zaparte że nań 2 gniazdka w routerze i tam mam tel podlaczyc. Mimo usilnych tłumaczeń że to tak nie działa...
@caffe: Zobacz admin pass 1234. Producent nie podaje żadnej informacji o rs pewnie będzie trzeba się pod piny podpinać i słuchać ale znasz boudrate? Wiresharkiem zbierzesz co on wysyła tylko w przypadku gdybyś przechwycił ten nagłówek http gdyby ktoś z sieci lan logował się do tego routera... tzn zapraszasz montera orange masz zapuszczony capture on się podłącza do sieci bez odłączania routera od sieci i klepie hasło albo klepie na Twoim
@caffe no to zajebisty pakiet biznes skoro nawet swojej centralki podpiac nie można tylko dwa telefony analogowe. Jest jakiś normalny inny router który by to obsłużyl czy tylko złom od Pomarańczy?
@bamborak: Akurat baudrate to najmniejszy problem - można dobrać doświadczalnie a i tak zazwyczaj to 9600/19200/115200. Pomysł z keyloggerem ciekawy, ale jak monter przyjdzie z własnym sprzętem to nie wypali, musiał bym się wpiąć do zyxela i ruszyć wiresharka przy jego logowaniu, chociaż nie wiem czy tak wyłapię te pakiety (wysyłane z innego IP do routera).
@Gooma: Odnośnie routera to jest jeszcze jeden myk, na pewno jest filtrowanie po mac
@caffe wygląda na to że ten telefon ma dużo wspólnego z neofon em od Neostrady. Ja zgłaszałem zagubienie hasła i przysłali hasło SIP, resztę danych musiałem poszukać na elektrodzie bo Orange ich nie chce podawać. Mam dwa telefony, jeden wpięty bezpośrednio do routera a drugi na bramce Linksys, chyba przy VoIP nie ma znaczenia z kadry się laczysz, więc PPoE nie jest sprawdzane, ustawiłem VoIP na smartfonie w Plusie i działał.