Wpis z mikrobloga

Hej, hej!

Drodzy Wykopocztowicze, a szczególnie Ci, którzy nie wysłali nam jeszcze zdjęć weryfikacyjnych: została Wam niecała godzina - do roboty!

Druga sprawa: za niedługo tag #wykopoczta wróci do puli tagów publicznych (czyli będą widoczne wpisy wszystkich osób), a tagiem autorskim będzie #wykopocztaorganizacja <-- zaobserwuj ten tag jeżeli jeszcze tego nie robisz Od dzisiaj do końca roku będziemy publikować informacje organizacyjne tylko w tym tagu (i tylko nasze wpisy będą się pojawiać).

Szybkie FAQ:
1. Nie wyrobię się z wgraniem zdjęcia dzisiaj do 18. Czy możecie mi przedłużyć termin?
Nie. Pisaliśmy o tym wielokrotnie - w tej edycji nie ma możliwości przedłużania terminu, bo praca, dziecko, choroba - mieliście naprawdę dużo czasu i nie wiemy dlaczego mamy Wam iść na rękę skoro sami temat sobie olaliście i zostawiliście na ostatnią chwilę.

2. Nie dostałem jeszcze adresu
Oznacza to, że Twój odbiorca nie wgrał zdjęcia do weryfikacji. Jeżeli tego nie zrobi: patrz niżej

3. Mój odbiorca nie wgrał zdjęcia - co dalej?
Nie mamy dobrej wieści. Będziemy musieli przypisać Ci nową osobę.
Informacje o nowej parze i terminach otrzymasz prawdopodobnie jutro (sobota) w godzinach wieczornych - istnieje jednak możliwość, że fizycznie się nie wyrobimy z tematem - wtedy tzw. re-match będzie w niedziele ok. 12-13.

4. Co ma być na zdjęciu
Wymagamy trzech rzeczy:
1. Wyraźna zawartość przesyłki
2. Napisany przez Ciebie list (musi być czytelny)
3. Kartka z Twoim loginem oraz dzisiejszą datą.
Bez tych rzeczy nie możemy zaakceptować Twojego zdjęcia.

Jeżeli chodzi o osoby, które wgrały/wgrają zdjęcie weryfikacyjne przed godziną 18 dzisiaj, ale nie zostało ono poprawnie zweryfikowane (patrz pkt 4) to dostaniecie PW z dalszymy instrukcjami.


#wykopoczta #wykopocztaorganizacja
  • 122
@Niedowiarek: niestety tak może być (w zeszłym roku tak miałem :P)
Ale to jest wina drugiej osoby, nie organizatorów przecież :)
Imo zasada jest dobra bo nie powtórzą się historie jak w poprzednich edycjach
@Wykopoczta no niestety ale nie wyrobie się do 18.00
Czemu nie dałeś terminu do końca dnia? Przeciez o tej godzinie sporo ludzi dopiero do domów wraca.

Prezenty kupione no i #!$%@?, paczka nie zostanie wysłana. Paragon wyrzucony, 50zl w plecy.
Przepraszam że mam pracę i od 2 tygodni nie mam nawet chwili wolnego na napisanie listu.

Zapisalem się for fun ale widzę że strata czasu i pieniędzy.
@Niedowiarek: @magnes125: Dokładnie tak. Ja mam już fajne prezenty pokupowane pod jedną, konkretną osobą i jej opis. Nie potrzebuję takich rzeczy, a w tym roku nie stać mnie na to, żeby wydać kolejne 50zł, bo ktoś się nie wywiązał z zobowiązania :(. Hej @Wykopoczta na listę hańby ich wrzućcie i zagadajcie z administracją, żeby im przypisać jakąś negatywną odznakę!
@Wykopoczta: nie, ale weryfikacja już po stworzeniu spersonalizowanej paczki jest dość słabym pomysłem, nie wiem ile ludzi w tym bierze udział, ale wywalenie na tym etapie 200 osób (czyli 200 paczek będzie bez sensu) to już jest naprawdę słabo, tym bardziej, że jak ktoś chce oszukiwać to i tak to może zrobić i nie wysłać paczki
może warto byłoby pomyśleć nad jakimś innym systemem sprawdzania wiarygodności
@TenNorbert: Naprawdę rozumiem, że ktoś dużo pracuje, ale chyba każdy ma dom, kartkę, długopis i te kilka minut które zobowiązał się ogarnąć. Sam pracuję na etat przez cały tydzień, uczę się weekendowo i dorabiam w drugiej pracy, więc wiem jak to wygląda. Z drugiej strony... Ile Ty byś dał czasu? 2 tygodnie to dużo i kazdy wiedział o tym. Postaw się w ich sytuacji, nie mogą naginać zasad bo zaczęłoby się
@Mak0wi3c zapisując się nie wiedziałem o żadnym liście. Myślałem że mamy sobie po prostu kupić prezenty. Mój błąd ze nie przeczytałem dokładnie regulaminu.
@pszemo98 niestety nie znalazłem. Też mi jej szkoda bo dokładnie mnie o wszystko wypytala i sądzę że paczka jest mocno spersonalizowana
@TenNorbert: Ale pech, przez caaaały okres czasu który miałeś na przygotowanie paczki nie miałeś czasu po 18 ale w ostatni dzień jak się czas kończy to masz pretensje czemu tylko do 18 :) W totka lepiej nie graj.
Prace też masz ciulową skoro w momencie zapisów nagle uznali że dowalą Ci jej bardzo dużo na najbliższe dwa tygodnie tak żebyś nie miał na nic czasu. Pechowy jestes.
Wykopoczta jest zabawą i
@Wykopoczta: strasznie się #!$%@?ę jak mój odbiorca nie wgra zdjęcia bo paczka robiona pod niego, a nie mam zamiaru drugi raz wydawać pieniędzy. dajcie im jakąś taryfę ulgową np czas do 23:59 dzisiaj
@Wykopoczta: jeszcze 205 osób nie wgrało zdjęcia i pewnie wiele z nich tego w ogóle nie zrobi, dlatego nie rozumiem po co oczekujecie w zdjęciu weryfikacyjnym listu, skoro jest duże prawdopodobieństwo, że adresat naszej paczki i tak się zmieni i trzeba będzie pisać cały list od początku.
@TenNorbert: gościu serio było 2 tygodnie. To od cholery czasu. Pewnie chodzisz na zakupy - po drodze w sklepie mozna coś kupić. List? Na sraczu byś napisał jak byś chciał! Nie naskakuje, no ale #takaprawda .
Poza tym - tak jak mówiłeś nie przeczytałeś regulaminu - ale to Cie z niczego nie zwalnia.
Biorąc udział w tej zabawie powinieneś mieć z "tyłu głowy", że "kurde moze dziś zrobię to, kurde może
@TenNorbert: Piszesz, że nie wiedziałeś o liście, więc zdjęcie paczki bez listu powinieneś mieć gotowe. Czy może też nie wiedziałeś, że termin jest dziś do 18? Czy jeszcze milion jakichś innych "ale"?
Jak uwielbiam Wykopocztę, tak takie pieprzenie drażni mnie niemiłosiernie. Podoba Ci się akcja, przeczytaj dokładnie co i jak i dopiero się zgłaszaj, a nie po dwóch tygodniach gadanie, że nie doczytałeś regulaminu. No ludzie.