Wpis z mikrobloga

dzień dobry mirko,
poszukuje książki pod choinkę dla taty. Ma być to książka o proroku Mahomecie i o islamie w ogóle. Nie chodzi tutaj o encyklopedie, ale o coś, co zainteresuje potencjalnego czytelnika. Oczywiście musi być to pozycja oparta na faktach historycznych, zależy mi na obiektywizmie i bezstronnym podejściu do tematu.
Kompletnie nie orientuje się w takiej literaturze, dlatego liczę na wasze wsparcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z góry przepraszam za tagi #islam #religia #ksiazki
  • 5
Obecnie czytam "W kraju niewidzialnych kobiet" Qanty Ahmed. Nie jest to książka o Mahomecie (choć całkiem dokładnie opisała Hadżdż, czyli pielgrzymkę do Mekki, więc trochę można pod niego podpiąć ;) ) ale o islamie w Arabii Saudyjskiej i różnicach w stosunku do islamu na Zachodzie, z punktu widzenia kobiety ( które przecież tam mają niewiele praw). Autorka jest muzułmanką (choć całkiem "liberalną", bo hidżabu nie nosi) i lekarką która wyjechała tam na
zależy mi na obiektywizmie i bezstronnym podejściu do tematu.


@Pogromista: Hej, tu może być kłopot. Czytał może Koran? Jeśli faktycznie go temat interesuje to ja poleciłbym właśnie przebrnięcie przez niego, potem można pomyśleć o jakichś księgach "źródłowych", żeby mieć chociaż pogląd jak to wygląda w rzeczywistości, może Masnawi? A dopiero potem (albo równolegle) szczegółowe opracowania z przypisami od ludzi znających kulturę, historię i tak dalej, żeby zrozumieć o co faktycznie może