Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa. Zbliżają się święta. Teściowa ma mnóstwo spraw na głowie i poprosiła mnie i żonę żebyśmy sami sobie coś kupili powiedzmy do 200 zł w tym roku... Bardzo lubimy planszówki, mamy ich sporo. Nasze ulobione pozycje to w które oboje lubimy grać to (niekoniecznie tylko we dwójkę, po prostu te nam się wspólnie b. podobają):
- Puerto Rico
- Agricola
- Kawerna
- Pandemic: Legacy
- Time Stories
- Le Havre
- Cywilizacja: Poprzez Wieki
- Tajniacy
- Ticket to ride

czyli ogólnie większość to euro suchary ale są też pozycje nieco odmienne takie jak Pandemic, Time Stories czy Cywilizacja. Może coś byście podsunęli niekoniecznie dokładnie w tym samym klimacie co będzie b. dobrze działało na 2 osoby. Ja myślałem o Polach Arle ale to w sumie po raz kolejny to samo co w Le Havre, Kawernie, Agricoli.

#gryplanszowe #grybezpradu
  • 22
@dlugi_: Było, nie podeszło. Mi się podobało - żonie nie. Nawet mieliśmy oparte na podobnej mechanice zdobywania wpływów 1960: Making the president i znowu - dla mnie fajne, dla żony nudne.
@Patros: Próbowałem i mi się nawet nie podobało, mojej żonie na bank nie podejdzie.
@wwwacek: "co będzie b. dobrze działało na 2 osoby"
@oh_cherry: Carcassone grane b. dawno temu. Od tego w sumie zaczynaliśmy. Podobało się ale teraz zbyt proste żebyśmy sami w to grali :). Mr Jack też był już grany. Fajny ale pora na coś nowego :)

Wiem że wygląda jakbym strasznie marudził ale mamy sporo gier ogranych już i bardziej zależy mi na podpowiedziach z zakresu tegorocznych lub zeszłorocznych nowości.
@enzojabol: Terraformacja Marsa jak znajdziesz jeszcze w dobrej cenie. Tzolkin jest znów dostępny. Myśle, że i jedno i drugie będzie wam pasowało. :) Z karcianek to Osadnicy: Narodziny Imperium
@RottenKitten: Gra której cena wyjściowa na Rebelu (wiem że drogi ale dalej mi się nie chce szukać) to prawie 400 zł raczej się nie łapie w kategorii "do 200 zł". Poza tym nie wiem co by musiała mieć gra żebym na nią 400 zł wydał...

@Raziel92: No wygląda bardzo ciekawie, podesłałem małżonce. Dzięki :)

@Ciosam_sosne_buk_i_dab: Graliśmy, spoko nawet ale na dwie osoby nie chcemy kooperacyjnej.

@Randy_Marsh: Graliśmy, mieliśmy
@enzojabol: proponuję sprzedać Agricole i Kawerne a kupić Pola Arle (o ile będzie wam pasować bardziej gra z mniejszą presją na graczach w stosunku do tamtych ale wciąż dobra mechanicznie i ładna). Z innych gier Uwe polecam Szklany Szlak - świetny pod każdą ilość osób.