Wpis z mikrobloga

@Spellwork: są. jakoś w pierwszych miesiącach mojego grania stworzyłem konto tylko do scamu żeby sprawdzić jak to wychodzi. ze dwóch geniuszy złapałem na systemie pożyczek, kilku na standardowym podwajaniu kasy i chyba co nieco wpadło na chamskie noob-żebranie.

gdyby idioci/pijani się nie łapali na super okazje, lokalny czat w jita byłby pusty.

mógłbym się założyć, że ten geniusz ze screena coś na pewno dostał, sporo ludzi wysyła kasę jak stwierdzą, że
@bukszpryt: Z uwagi na skomplikowaną naturę Eve Online myślę, że osoby grające dłużej niż tydzień mają trochę oleju w głowie, ale pewnie nieco prawdy kryje się za twoim przekonaniem, że ktoś dał się na to nabrać. W końcu taki prymitywny scam przeżył próbę czasu i ludzie na każdym kroku padają ofiarą afrykańskiego księcia czy dalekiego wujka z USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Spellwork: Żebyś się nie zdziwiła. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że Eve to nie gra dla gimbów, ale ludzie i tak łapią się na scamy proste jak budowa cepa. Nieuwaga, brak roztropności. Nawet taki prosty scam jak advert injectora za 550m, gdy tak naprawdę chodzi o extractora jest skuteczny bo taka cena injectora wygląda na zajebistą okazję. Czasem po prostu ludzie klikną zbyt szybko nie czytając.
@Spellwork: kojarzę tylko 1 typ scamu, który wymaga znajomości mechaniki gry żeby nie dać się nabrać jest to tzw. margin trade scam. do wszystkiego innego wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem i myśleć. trzeba jednak pamiętać, że sporo graczy to hamburgery, a jak wiadomo hamburgerykanie to generalnie debile
@Spellwork: @bukszpryt:
gram kilka lat a i tak nieomal zostałem wycięty w balona 1B isk :). jak dla mnie w zasadzie suma bez znaczenia, no i udało się ją odzyskać z naddatkiem, ale czasami ludzie sporo czasu poświęcą na to by cię zrobić w wała :). albo po prostu pewnego dnia stwierdzą, że dość już przykładnej współpracy z innymi pora przejść na ciemną stronę mocy, tylko zapomną się w szczegółach,
@bukszpryt: mój hauler alt woził kontrakty dla znajomych. bez collateral - w końcu znamy się tyle lat. jeden kontrakt dali z collateral 1B do cytadeli ich alt korpa - że niby jakiś nowy w korpie, który dopiero musi nabrać zaufania, ale że mu się śpieszy i towar ma być na teraz już to zapłaci wincyj :) .
Normalnie to bym olał, mam zasadę, że haulerem latam tylko w tygodniu (wtorek -