Wpis z mikrobloga

Czy w Polsce jest jakaś opcja kupienia niewielkich ilości ciekłego azotu (najlepiej wraz z "termosem") dla osoby prywatnej (jeśli tak - gdzie, na jakie koszty trzeba się przygotować)? Ilości typowe do zabawy i małych "eksperymentów", tj. np. do zamrożenia żelka a potem roztrzaskania na milion części, sprawdzenia jak zachowują się roztwory różnych cieczy w kontakcie z ciekłym azotem i tak dalej.

#azot #cieklyazot może trochę #nauka i #eksperymenty - a na pewno, to #chemia - nie bijcie proszę :(
  • 8
@marahin: Jest. Niecałe 3zł/litr. Problem może być z naczyniem do przechowywania. Czytałem o ziomkach, co lali to do termosu, ale ponoć nie każda firma na to idzie.

Parę minut szukania w google powinno Cię oświecić.
@Wujek_Mietek: no właśnie też o takich słyszałem, ale nadal konkretów nie znam. Pobieżnie googlując nie znalazłem nic pożytecznego co by mnie "oświeciło", uznałem, że nie zaboli zapytać na mirko.
@marahin: Proszę.... No sklepu internetowego z tym nie ma - kiedyś na allegro bodajże było, ale zmieniła się polityka portalu. Szukasz firm co to sprzedają i się dowiadujesz. Te naczynia są o tyle dobre, że mają dużą termostabilność.

Nie wiem, czy można reklamować sklepy, ale masz pierwsze linki z google'a:
http://www.cryogen.pl/oferta.html

http://www.azotciekly.pl/ciekly-azot/#gallery[]/4/

Obydwie firmy deklarują, że prowadzą sprzedaż detaliczną (czyli małe ilości).
@Wujek_Mietek: Błagam... No właśnie o to pytam. Czy są sklepy zwykłe, fizyczne/internetowe gdzie można zamówić, odebrać albo zamówić z pojemnikem i dostawą.
Firmy które to sprzedają, i gdzie trzeba dzwonić "eee, dzień dobry, można kupić ciekły azot u Was" to jasne, że są, i jestem tego świadomy - może popełniłem błąd nie pisząc tego, ale myślałem, że dałem jasny wydźwięk szukania zwykłego sklepu pytając "gdzie można kupić" ;)

Brzmisz strasznie sfrustrowanie,
@marahin: No ale masz firmę więc nie rozumiem o co Ci chodzi? Dzwonisz i właśnie pytasz się "eee, dzień dobry, można kupić ciekły azot u Was". I tyle. Tak samo jak w sklepie. Jak nie chcesz dzwonić bo nie lubisz (tak jak ja) to możesz wysłać maila. Możesz też szukać jeszcze w sklepach z kuchnią molekularną, ale moim zdaniem to jest opcja dla kogoś, kto ma za dużo pieniędzy.

Ciekły azot
@Wujek_Mietek: OK. Chodzi mi o to, że wolałbym zwyczajny sklep, gdzie wyklikuję, zamawiam, przyjeżdża, albo zamawiam i mam przyjechac sam po odbiór. Bez kontaktu z człowiekiem ;-) i sklep który jawnie mówi "u nas kupisz litr ciekłego azotu".

No nic. Dzięki.