Wpis z mikrobloga

tutaj macie jak sobie radzi trochę ponad 3 letnia karta #nvidia #nvidiacwel przypominam że w dniu premiery gtx 970 była ona szybsza lub na takim samym poziomie jak gtx 970 #komputery #pcmasterrace szkoda że zabrakło r9 290/290x ale wystarczy spojrzeć na wyniki r9 390x i zabrać z wyniku tej karty jakieś 5-10% i mamy wynik r9 290x

także jesli ktoś szuka karty na dłużej z średniej półki na dłuższy okres czasu najlepszym wyborem bedzie #amd, jeśli ktoś z wyższej półki to czekać na vegę i tyle

w dodatku pamiętajmy że ta karta w 2013 kosztowała 700 euro xD po 3 latach mamy kartę o wydajności za 160 euro
Jurigag - tutaj macie jak sobie radzi trochę ponad 3 letnia karta #nvidia #nvidiacwel...
  • 17
#nvidiacwel ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od kilku lat nvidia leci w #!$%@? ze wsparciem dla starszych generacji dlatego wolałem kupić gtx 1070 o parę stów drożej niż gtx 980ti który jest wydajniejszy bo wiedziałem że tak będzie ze sterownikami.
Nvidia wspiera tylko 1 generację do tyłu w sadzacie widać po filmiku. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak ktoś kupuje NV jak ja radzę po prostu
@sad_pepe: nawet nie wspiera 1 generacji do tyłu co widać po filmiku, obecnie jest wspierany tylko gtx 10xx, 9xx jest już legacy :P za kilka miesięcy będzie miało w postaci vegi :)
@Jurigag: Keplery 7xx mają b.zachowawcze takty w stocku, karty z dużym marginesem na OC (podobnie Maxwelle 9xx) moje kręciły się na powietrzu 1250/7600

polecam fimik kogoś kto wie jak ustawiać sprzęt a nie testuje "pod tezę"

z opisu filmu

Wydajność 780TI@1250/7800 = GTX 980@1450/8000 / GTX 970@1550/8200 Co ciekawe GTX 780Ti można dostać już w granicach 900/1000 zł. W tej cenie jest to świetna karta, która jak widać nadal zapewnia wysoką
rauf - @Jurigag: Keplery 7xx mają b.zachowawcze takty w stocku, karty z dużym margine...
@rauf: no jakoś z dx12 amd lepiej sobie poradziło niż nvidia :) karty amd też się kręcą także argumenty z dupy, widze fanboy nvidii także leci czarnom, tłumaczenie wydajności karty że trzeba podkręcić to jest najbardziej idiotyczny argument jaki słyszałem, karta ma działać out of box tak jak powinna i tyle
karty amd też się kręcą


@Jurigag: Jak słynny RX 480 czyli prawie wcale XD

no jakoś z dx12 amd lepiej sobie poradziło niż nvidia :)


@Jurigag: DX11 też sobie lepiej radzili na starcie, jako pierwsi mieli wspierające go karty, jako pierwsi mieli też teselacje czym się chwalili ( ͡° ͜ʖ ͡°) I co się okazało dwa lata później? Ich karty radziły sobie znacznie gorzej z teselacją,
@Zuben: przecież rx 480 kręci się do 1400-1500 mhz z 1266

obecnie obie karty tj amd i nvidia są na równi tj rx 480 i gtx 1060, w części gier lepsze amd, w części nvidia i tyle
przecież rx 480 kręci się do 1400-1500 mhz z 1266


@Jurigag: a GTX1060 z 1506mhz do 2100-2200mhz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

obecnie obie karty tj amd i nvidia są na równi tj rx 480 i gtx 1060, w części gier lepsze amd, w części nvidia i tyle


@Jurigag: Pod względem wydajności tak, pod względem popularności i sprzedaży 1060 gniecie RX 480 kilkukrotnie, a udział AMD w
@Jurigag: Nie ale steam posiada największą game użytkowników która jest jednocześnie prawie idealną grupą statystyczną ponieważ spora część największych tytułów wymaga posiadania go. Dlatego jego wyniki najlepiej obrazują sytuacje na całym rynku kart graficznych. Oczywiście możesz sobie wmawiać że jest inaczej ale to nic nie zmieni. Monopol Nvidi trwa i jest niezagrożony, na czym wszyscy tracimy a kolejny radeon okazał się porażką taka jest rzeczywistość.
@Jurigag: Jak zakłamuje? Przegrał pod względem sprzedaży, podałem źródła i dowody ty nie podałeś nic. Więc dyskusje wygrałem. Ja osobiście chciałbym żeby sprzedał się lepiej, Nvidia musiała by w końcu obniżyć ceny.