Wpis z mikrobloga

3851 - 1 = 3850

Tytuł: Człowiek, który śpi
Autor: Georges Perec
Gatunek: powieść francuska, literatura współczesna
★★★★★★★

Po książkę sięgnąłem po przeczytaniu wpisu @sortris
http://www.wykop.pl/wpis/21022821/3-885-1-3-884-tytul-czlowiek-ktory-spi-autor-georg/

Raczej nie czytam tego typy książek, ale twoja opinia mnie zachęciła, a że jestem dość otwarty postanowiłem dać jej szansę. Stylistycznie książka wywarła na mnie duże wrażenie, czytało się ją przyjemnie, dość łatwo wczułem się w życie bohatera.
@sortris pisałeś, że książka daje spokój i nadaje się idealnie na depresję z tym się nie zgodzę. Przez 90% książki pogrążamy się w dołującym życiu głównego bohatera. Gdzieś przy końcu odnajdujemy promyk nadziej, refleksji, ale w moim przypadku to za mało. Liczyłem na coś bardziej spektakularnego. Być może nie dorosłem jeszcze do takiej literatury.
Do książki na pewno jeszcze wrócę kiedyś, tym bardziej że możemy przeczytać ją w jeden wieczór.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_dVykI8vf5xf5xx1SOpThex0ckfcxWc3z.jpg
  • 2
@nuj-ip: bardzo mi miło, że za moim poleceniem zdecydowałeś się przeczytać tę książkę. Mam nadzieję, że ostatecznie nie żałujesz!

I tak, 90% książki wprowadza w depresję, ale końcówka, wydaje mi się, z niej w pewien sposób wyciąga; uświadamia ważną rzecz (nie będę spoilerował), która, przynajmniej mi, otworzyła oczy na pewne sprawy. Po prostu. ;)
@sortris: Jasne, że nie żałuję w końcu dałem jej 7/10 i z chęcią do niej jeszcze wrócę. Miałem napisaną dłuższą opinię o niej, ale wykop #!$%@?ł i wcięło ją :/, a ja już nie miałem ochoty drugi raz aż tak się rozpisywać.
Źle się do niej nastawiłem, ale sama w sobie daje życiowe refleksje i na pewno warto ją przeczytać nie tylko ze względu na świetny język. Co do otwierania oczu