Wpis z mikrobloga

Czy uczciwość popłaca ?
#cebuladeals #gorzkiezale #gownowpis #paypass

To moje pierwsze gorzkie żale więc muszę się wczuć. Ostatnio będąc przejazdem w minimarkecie Dino zakupiłem kilka rzeczy i zgrzewkę #browar. Sklep świeżo otwarty więc obsługa się dopiero wdrażała. Pani kasuje moje rzeczy i mówi mi 8,45, odruchowo przyłożyłem kartę zobaczyłem, że transakcja zaakceptowane i w mojej głowie nagle zaświtała myśl, że chyba coś za mało. No to pytam się Pani czy dobrze skasował, bo wydaje mi się, że trochę za mało. No i wsadziłem kij w mrowisko. Pani rzeczywiście skasowała zamiast 4 browarów tylko jeden i na domiar złego wpisała, że zapłaciłem gotówką. Nie muszę mówić, że za mną kolejka robiła się coraz większa i miny ludzi mówiły same za siebie, że po prostu chcą mi jebnąć. Pani oczywiście nie wiedziała jak rozwiązać problem więc musiała zawołać inna koleżankę, która jej teoretycznie wyjaśniła, że teraz musi mi z karty ściągnąć 16 zł, tj. 8,45 jako że niby wypłata gotówki + jeszcze reszta do dopłacenia za zakupy. Wtedy pierwszy raz zapytałem czy mi nie ściągnęło z już z karty te wcześniejsze 8 zł, oczywiście odpowiedź brzmiała że nie, że na pewno jest dobrze. Zajęło to jeszcze chwilę czasu zanim Pani rozpracowały system jak zrobić tak jak sobie obmyśliły no i w końcu się udało. Po w sumie prawie 15 minutach blokowania kolejko dostałem rachunek i potwierdzenie z terminala, że zgarnęły tylko 16 zł. Po kolejnym pytaniu czy aby na pewno nie ściągnęło mi wcześniej tych 8 i zapewnieniu że nie, szczęśliwy z poczuciem dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku bycia uczciwym mirkiem pojechałem w dalszą trasę. Będąc już w domu postanowiłem sprawdzić wyciąg z konta no i jakież było moje zdziwienie, że obciążono mnie zarówno 16 złociszkami jak i 8 wcześniejszymi. Nie opłaca mi się ponownie jechać do tego sklepu, ponownie tłumaczyć sprawę dla tych 8 zł. Chciałem się tylko z wami podzielić moimi gorzkimi żalami. Czasem uczciwość nie popłaca, ale nie jestem zły na te Panie, bo tak jak pisałem sklep otworzył się niedawno i dopiero się uczą. Jedynie mogę być #!$%@? na Siebie, że łyknąłem jak pelikan tekst że wszystko na pewno jest ok a nie wziąłem potwierdzenia z terminalu za te 8 zł.

Także podsumowując bądźcie uczciwi i pomagajcie naprawiać błędy innych ale bądźcie też uważni jak płacicie paypassem.
  • 27
  • Odpowiedz
@kupa_dziada: To było logiczne, że ściągnęło, skoro przyjęło płatność za pierwszym razem, kto to słucha absolwentów socjologii czy innej kulturologii pracujących w "swoim" zawodzie, oni nie są raczej inżynierami...
  • Odpowiedz
@kupa_dziada: jak nie ściągneło, jak zaplaciles karta? Magicznie wróciło na Twoje konto? Tak to nie działa:D zwrot na karte trezba dokumentować potwierdzeniem m.in dla Ciebie
  • Odpowiedz
@kupa_dziada: ludzie dla 1$ robią chargebacki, a ty się zastanawiasz. Rób i się nie #!$%@?, przy zgłoszeniu opisujesz sytuację i czekasz na wynik. Dostaniesz to git, nie to nie.
  • Odpowiedz