Wpis z mikrobloga

#eu4 #europauniversalis #paradoxinteractive #strategie

Jednak gra Polską szła mi średnio więc stwierdziłem, że spróbuję czegoś innego, ale w bliskiej okolicy- Moskwy.
No i tak to wygląda. Właśnie skończyłem wojnę z Nowogrodem. Manpower mam na minusie, ale myślę żeby szybko jakieś claimy dać na Zakon Kawalerów Mieczowych bo się biją z Polską.
Kuszące jest też wsadzenie szprychy między Nogaj i Ordę.
Idea: Religijna.
Rywale: Tymurydzi, Dania, Orda.
Procent wpływu wódki na poszczególne prowincje: 40%
Z ciekawszych rzeczy - Przejąłem resztki Krymu jako wasala co włączyło mnie w wojnę z Genoą. Szczęśliwie wygrałem z WS 14% i odbiłem jedną malutką Kefę. Za chwilę zaanektuję Perm. A Kazania zjadłbym więcej gdyby nie te dzieciak i ich pies... znaczy gdyby nie Ci pieprzeni rebelianci.
Pobierz Tanzanit - #eu4 #EuropaUniversalis #paradoxinteractive #strategie

Jednak gra Polsk...
źródło: comment_bKlJV8LinOh7cAK9G1NzqhedaLx2wBH6.jpg
  • 3
@Tanzanit: Oj ten sojusz z Polską to się czkawką odbije. Często ruskimi gram i nie polecam. Pewni się zrobią i zaczną blobbować a potem będzie problem. A kebabu w early game nawet wspólnie nie dacie rady usunąć.
@Khaine: Do żadnej wojny mnie nie wzywali. Teraz powoli zastanawiam się, czy nie zrywać sojuszu, ale! Chcę ich wykorzystać w mojej wojnie z Ordą. Właśnie zabiłem Nowogród :P

Moskwa właśnie staje się wielkim imperium. Dlatego zasłużyła na odpalenie tego:

https://www.youtube.com/watch?v=svjaduHhq98

Z innej beczki - o ile Polska muzyka w Civ V tyrała czachę, to akurat w szóstce brzmi jak dla mnie nieciekawie. Dużo lepsze wrażenie robi na mnie Brazylia i Ruskie,
Pobierz Tanzanit - @Khaine: Do żadnej wojny mnie nie wzywali. Teraz powoli zastanawiam się, c...
źródło: comment_tCgyp6e7afYlZgBP5Qfc3fda7pPxzko4.jpg