Wpis z mikrobloga

#deathnote #anime
No i jeden z najbardziej znanych tytułów zaliczony, zakończenie na początku mi trochę nie pasowało, ale jak już obejrzałem je do końca, to przekonałem się do niego i daję 10/10 Jedyne co mi nie do końca podeszło, to to, że tak szybko bohater staje się podejrzanym i praktycznie od początku gra nie toczy się o znalezienie Kiry, a o udowodnienie mu winy. Najlepsze naturalnie pierwsze parę odcinków, ale reszta też daje radę.
  • 16
Dla mnie 6/10, głównie przez totalnie skopaną, przewidywalną do bólu i nudną 2 połowę. Pierwsze odcinki rzeczywiście były ciekawe, ale im dalej tym gorzej. Do arcydzieła mu bardzo daleko. Nie rozumiem też masowego podniecenia ścieżką dźwiękową, która jest zwyczajnie totalnie przeciętna. Jak ktoś chce dobrego kryminału to niech obejrzy Monstera. Mimo, iż na co dzień raczej nie moje klimaty, to Monster mogę uznać za naprawdę dobrą produkcję.
@GeneralX: sa filmy?
Generalnie dalem taka ocene za poczatek i w miare dobry koniec. Po smierci L faktycznie bylo slaboja generalnie liczylem na to, ze po jego zlapaniu swiat bedzie juz na tyle zmieniony i go uwolnia jego zwolennicy
Ale koncowka mi potem podpasowala, bo sam L mowil ze kira nie lubi przegrywac, dlatego jego miotanie sie na koncu bylo takie fajne
@Life_will_kill_ya: ja tam wolę 1 sprawę, niż jeden odcinek na 1 sprawę. Fakt, mogli to skrócić gdzieś o 20 odcinków, ale szczerze powiedziawszy nie dłużyło mi się to, w przeciwieństwie do DN. @GeneralX: Mnie tam akurat Misa nie przeszkadzała. Ale po wiadomym wydarzeniu w połowie serii, reszta była zwyczajnie ciągnięta na siłę, totalnie bez polotu i pomysłu.
@FireDash: Ja się bardzo zawiodłem po śmierci L - potem całe anime zmieniło się kompletnie nie do poznania. W ogóle śmieszne jest to, że tak szybko stał się podejrzanym, i po kilkukrotnym udowodnieniu niewinności, nadal sie upierali (najpierw L, potem N), że to on musi być Kirą xD
Całe anime też w pewnym momencie zaczęło sie dłużyć. Ale to drugie anime, jakie oglądałem, stąd zawsze pozostanie w mej pamięci ( ͡
@Clear: No niestety po smierci L to juz nie bylo to samo. Byloby o wiele lepiej gdyby nie zdecydowali sie tak szybko zrobic z rajto podejrxanego. No i te smeszne wylaczanie kamer na jego polecenie i nikomu to nie przeszkadzalo xs