Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, dzisiaj będzie krótko, bo tematem wpisu jest reklama naszego forum, czyli http://zyjwiecej.pl/ . I żeby nie było, że zalewam spamem, to podkreślę, że działamy już od 2011 roku, a teraz po prostu zdecydowaliśmy się ponownie otworzyć na ludzi (w dalszej części tekstu piszę też dlaczego zdecydowałem się na to, by napisać o tym na mirko).

TL;DR
Tutaj macie link do części "O nas", która w skrócie opisuje nasze forum: http://zyjwiecej.pl/index.php?topic=1481.0

NASZA HISTORIA W WIELKIM SKRÓCIE
W 2011 roku grupa najbardziej aktywnych użytkowników jednego z polskich for odeszła z niego, gdyż magiczny coach Krzysztof Król kupił je sobie i zamienił w bagno. Utworzyliśmy swoją inicjatywę o nazwie "ŻyjW!ęcej" i oficjalnie wystartowaliśmy 11.11.2011 o 11:11 :).

NA CZYM SIĘ SKUPIAMY I DLACZEGO WARTO U NAS PISAĆ?
Daliśmy sobie spokój z wybujałymi teoriami na temat rozwoju osobistego, psychologii itd., a skupiliśmy się na praktyce, czyli na prowadzeniu "Dzienników Rozwoju Osobistego", w których holistycznie opisujemy swoje życie i zmagania o lepsze jutro :). Oprócz Dzienników prowadzimy również Projekty (np. użytkownik Low uczy się programowania, a jako całe forum po raz trzeci będziemy czytać książki, żeby w 2017 wreszcie wspólnie przeczytać ich więcej niż 100) oraz Wyzwania, w których uczymy się nowych nawyków (np. użytkownik Mmefisto uczy się medytacji, a ja zacząłem robić pompki i marszować z Endomondo).

Dzienniki, Projekty i Wyzwania to główna oś działania naszego forum. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Przede wszystkim działamy, a dopiero później gadamy ;P. Naturalnie rozmawiamy też o tych wszystkich teoriach, ale mamy na to jeden dział i wystarczy. Sami również dzielimy się wiedzą, jeśli taką posiadamy. Ja np. jestem doktorantem i robię badania na temat procesu stawania się przedsiębiorcą, a pierwsze moje wypociny (próba definicji "przedsiębiorcy") możecie poczytać tutaj: http://zyjwiecej.pl/index.php?topic=1471.0 .

Za to prawdziwą perełką jest nasza społeczność, czyli (forum) ŻyjW!ęcej Polska, gdzie umawiamy się na zloty forumowiczów. Do tej pory od 2011 było ich 7. Robiliśmy je raz do roku, ale okazało się, że to za mało i dlatego w 2016 byliśmy w Sopocie i Łodzi, a w 2017 planujemy odwiedzić Warszawę, Katowice i Lwów. Jesteśmy po prostu fajną ekipą ludzi, którzy chcą od życia czegoś więcej niż standardowo ono oferuje (i tak - są tam dziewczyny... niewiele ich jest, ale są ;) ). A z takich sukcesów, to kiedyś zalogował się u nas Volant, bo - jak sam napisał - był ciekaw czym jest ŻyjW!ęcej, skoro generuje mu taki ruch :P

DLACZEGO PISZĘ O TYM NA MIRKO?
Z tego względu, że wykop mi kiedyś baaardzo pomógł i mogę powiedzieć, że gdyby nie ten serwis, nie byłbym tym, kim jestem. Otóż dawno temu, bo w 2008 roku, wpadł na główną ebook, dzięki któremu zrozumiałem, że byłem przegrywem i się za siebie wziąłem. Od tego czasu minęło 8 lat, a dziś ja "odbijam piłeczkę" m.in. pisząc tutaj swoje teksty, bo wierzę w to, że kilka osób może się wreszcie zmobilizuje do działania. I nawet, gdyby to miała być tylko jedna osoba - warto to robić.

Na wykopie niestety wiele treści ginie ze względu na specyfikę serwisu. Ja znajduję tu mnóstwo ciekawostek, linków do fajnych badań i odkryć naukowych oraz wiele więcej, ale niestety nie znajduję tu stabilizacji smutnazaba.jpg. Tu ciągle coś się dzieje i ugrzać swojego miejsca się nie da (nawet, gdy ma się swój tag). Co innego na forum, które jest swoistym agregatorem informacji - tam działa się zupełnie inaczej. Z tego względu na forum mam spokój, działam, piszę, a po nowości wskakuję na wykopek ;)

WADY I ZALETY FORUM
Nie wszystko złoto, co się świeci, więc mamy swoje wady. Zostały mi one wypunktowane przez kilku wykopków, których pytałem się o to, co by ich skłoniło do pisania na forum http://zyjwiecej.pl/ . Napisali, że wygląda ono trochę "staroświecko" :P. Tak, to prawda. Szału nie ma, ale z drugiej strony jest efektywnie, jasno i przejrzyście. Jak zadałem pytanie na temat wyglądu naszym użytkownikom, to napisali, że jest ok i że "idzie się przyzwyczaić" :P. Nie ma tam też wielu użytkowników - kiedyś było ich ponad 400, ale po pewnym czasie nikt się nie logował i forum "zdechło", więc zamknęliśmy je dla ludzi z zewnątrz, ogarnęliśmy, przeżywamy drugą młodość i teraz znów otwieramy się na kolejne osoby. Jest raczej kameralnie (póki co). Poza tym na forum grasuje jeden upierdliwy admin, który bardzo dba o to, żeby ludzie pisali poprawną polszczyzną (i nie jestem to ja) ;P

Zaletami jest na pewno to, że działamy i mamy możliwość pisania w dziennikach, które tworzą spójne historie użytkowników. Nie piszemy tylko w działach tematycznych, ale głównie w dziale Praktyka Rozwoju (stąd też prowadzenie swojego dziennika jest u nas swoistym przywilejem). Mamy super ekipę z dystansem do życia i atmosferę sprzyjającą rozwijaniu skrzydeł :). Nikt tam nie wyśmiewa kogoś z tego względu, że dana osoba chce się nauczyć programować, rysować (ja zaczynam od stycznia), schudnąć, ogarnąć się w kwestiach damsko-męskich lub zacząć podróżować i pisać o tym bloga.

Jednak nikogo nie prowadzimy za rączkę i nie bawimy się w jakieś coachingi. Jeśli chcecie ogarnąć swoje życie, to nie zrobi tego za Was nikt oprócz Was samych, ale my - jeśli już zaczniecie to robić - bardzo chętnie Wam pomożemy! Z tego względu, żeby niektóre fora (lub np. shoutbox) były widoczne, trzeba trochę popisać, gdyż jesteśmy przede wszystkim osobami, które faktycznie chcą popchnąć życie do przodu, a nie tylko się nad sobą użalać. Przy tej okazji chciałbym podkreślić, że żaden z nas nie ma uprawnień psychologa, więc nie będziemy Wam w stanie pomóc w depresji i jeśli czujecie/wiecie, że na taką chorobę cierpicie - zalecamy udać się do specjalisty!

REASUMUJĄC
Jeśli czujecie, że potrzebujecie miejsca, w którym moglibyście zebrać swoje myśli i zacząć konkretne działania mające na celu poprawę Waszej kariery, zdrowia, relacji, związku itd., to wpadajcie. Zapraszamy też dlatego, że tworzymy inspirujące środowisko, więc nie będziecie co chwila sprowadzani na dno przez januszy życia, a motywowani do działania. Jeśli podzielacie nasze ideały opisane tutaj: http://zyjwiecej.pl/index.php?topic=1481.0 to jest to miejsce dla Was i zapraszamy, żeby móc realizować m.in. to, o czym piszę w swoich wpisach pod tym tagiem :)!

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI
Do tej pory napisałem takie wpisy jak:
1. Ebook o relacjach damsko-męskich
2. Moje wprowadzenie do wychodzenia z przegrywu
3. Motywacja pozytywna i negatywna
4. Motywacja OD i DO
5. Motywacja zewnętrzna i wewnętrzna
6. Polecam książkę - "Dzikie serce"
7. Skup się na sobie
8. Dlaczego wasze życie może wydawać wam się do bani
9. Patologia rozwoju osobistego
10. Podstawy szczęścia
11. Polecam książkę - "Zdradzony przez ojca"
12. Praktyka wychodzenia z przegrywu

WOŁAM
Wołam przede wszystkim @czarnica , która była moją parą na wykopoczcie ;)! @czarnica lubi rysować (więc kupiłem jej m.in. komplet ołówków), czym sama natchnęła mnie do powrotu do mojego hobby - w 2017 chcę znów zacząć bazgrać ołówkami (temat już jest - http://zyjwiecej.pl/index.php?topic=1446.0 ). Oprócz tego wołam standardowo ekipę osób, która chciała być informowana, jeśli dodam coś od siebie, a więc @Twinkle @orange92 @DonZ @MlodyWilczek @g4rin @CortesHernan @okmanek @derick @Laaanaaaaa @Dawidinho8 @tux3284 @outkay @aroaro1993 @Zetwoo @carolinnee @yodaa1 @wojciechwojciech @Lizbona @polaczek_malkontent @moon_bluebird @dave_qwerty @szczurek_87 @patrykgit @hyperparadise @TrueGoodness @marcuswonder @nick230 @Godziu73 @yazhubal @xDrope @cabanos @morswin28 @Highvolltage @kwiati @CptBrit . Jeśli chcecie być wołani do kolejnych wpisów (nie robię ich dużo, gdyż raptem średnio jeden na 2-3 miesiące), to śmiało piszcie w komentarzach ;).

PS
Mam kilka pomysłów na naprawdę dobre wpisy pod ten tag, ale jeśli mielibyście jakąś sugestię lub chcielibyście się dowiedzieć czegoś konkretnego, to piszcie śmiało ;).

PYTANIE NA KONIEC


#wychodzimyzprzegrywu #zyjwiecej
Pobierz thus - Cześć Mireczki, dzisiaj będzie krótko, bo tematem wpisu jest reklama naszego f...
źródło: comment_k4FDfyHNtWyRF1S2Cd3Ww5NA2nYtbJig.jpg
  • 4