Wpis z mikrobloga

@avrilerox
Zapoznaj się z nudnym rysowaniem podstawowych brył - szescianow, stozkow, walcy itp. Z zadaniem światła oraz perspektywa. Jak ogarniesz podstawy to rysuj jak najwięcej z natury, zarówno modeli jak i martwej natury. Po jakimś czasie, gdy rysunek w skali szarości będzie na tyle prosty ze nie będziesz się go jak przy każdym podejściu zacznij studiować teorię koloru, narzędzia i techniki, anatomia oraz inne interesujące Cie tematu
@avrilerox Od razu uprzedzam ze początek będzie nudny i ciężko, zelaszcza ze rysowanie powinieneś zapełnić każda wolna chwile, ale opłaci się to potem. Powiem tez ze nie znam nikogo kto od tego by zaczynał - bo były to raczej próby odtworzenia czegoś co do rysunku nas wciagnelo. Ale ale z perspektywy czasu uważam to za najefektywniejsza metode, gdyż ponieważ bez podstawowych pojęć i umiejętności zawsze bedzie czegoś brakowało od strony technicznej. A
@avrilerox kurczę sorry za literówki, ale zwalam to na auto korektę :)

Jak byś miał pytania w trakcie to pisz. I od razu może uprzedze, nie polegaj na motywacji. Jest bardzo zwodnicza. Zrób sobie dzienny plan ćwiczeń i sztywno się go trzymaj no matter what.
@avrilerox
@woynar ma trochę racji - bryły tak bardzo nudne ze sam nimi rzygalem nadrabiajac podstawy. Zrób tak: poniewaz rysowanie ludzi zazwyczaj jest tym co ludzi do rysunku zachęca to przerób youtubowy kanał prokotv. Przeplatając to brylami i reszta nudnych fundamentali. Najlepiej znajdź w swoim mieście rysowanie z żywego modela, albo namow różowego na neglizowane sesje ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo nic szybciej nie uczy niż rysunek na
@adawidowicz: Dla mnie było najgorsze to, że ręki nie miałem wyćwiczonej i nie dało się zrobić prostej linii za pierwszym drugim i 15 razem xD Dzisiaj sobie nawet z przyjemnością trzaskałem sześcianki na rozrysowanie :D
Rysuje od ok 5 lat głownie portrety i od tego tez zaczynałam... Rysowałam tak duzo aż w koncu sie nie nauczyłam :) od kilku miesięcy chodzę na zajęcia plastyczne gdzie rysuje z natury, znajdź cos co sprawia ci przyjmnosc w rysowaniu i rysuj