Wpis z mikrobloga

A co mi tam...

Fan Imprezy. Lancera nigdy nie brałem pod uwagę, #tylkoimpreza, a tu taka zmiana. Ale to przez to, że się nim przejechałem i stwierdziłem, że nic ciekawszego w tej cenie nie znajdę (tak, wiem, wiem. Znajdę "lepsze"). No nic. Zakochałem się, po 1800 km tym i po 400km sedanem polecam każdemu.

No i typowy nazista, 10.5l / 100, na trasie da się zejść do 8l bez większych problemów.

#pokazauto #mitsubishi #lancer #tylkojaponczyk
źródło: comment_O8QmwMpdCvFkN3mefHmNPPCZRwi17ehD.jpg
  • 25
@Traviu trafny wybór. Auto praktycznie bezawaryjne. Jak będziesz dbał to długo posłuży. Jedynym mankamentem jest słaby lakier. No i ruda szmata bardzo lubi się z elementami podwozia. Warto też pilnować tylnego zawieszenia, wielowachaczowe jest drogie w naprawie. Nadwozie jest nadal na czasie pomimo dość starego konceptu bodajże z 2006 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sepp1991 też mi się podoba.

@superblee66 wiem, stąd decyzja o kupnie. Lakier porażka. Właśnie będę musiał coś z nim zrobić bo dach rdziewieje nawet po odpryskach. :(

Zawieszenie sprawne, byłem w ASO i chwalili stan. Jedyny problem to wydech. Źle brzmi, "zwijka" popękała.

Całe auto w sumie drogie w utrzymaniu. Jeszcze to OC bez zniżek. XD
@drakerc

LPG: 10.5l zabawa w mieście, trudno spalić więcej / 8l trasa
95: 12l miasto, spokojna jazda, / 8l mieszany / legenda głosi, że 6l trasa... I to prawda.
@drakerc Nie. Jak wracam z pracy to kręcę go ostro i takie wyniki. Też mnie to dziwi ale tak wychodzi spalanie.

Benzyna na 100km / 0.8l mi wychodzi przy gazie. Gaz przy tych temperaturach przełącza się po 3km z rana.
@Traviu: to proponuję to definitywnie sprawdzić, bo jeśli masz sekwencję to na 100% musisz mieć rozjechane mapy w dolnym zakresie RPMów ( ͡° ͜ʖ ͡°) i masz ubogą mieszankę w mieście. Na gazie powinieneś mieć wszędzie i zawsze ok. 20% większe spalanie niż na benzynie, fizyki nie oszukasz, jeśli pali ci mniej/tyle samo co na benzynie, to silnik dostaje za mało paliwa.
@drakerc Oddaje go do nazisty za niedługo. Mimo wszystko, mam porównanie z takim samym autem tylko w sedanie i z LPG wychodzi tak samo. Zobaczymy co powie gazownik.

A co do gazu ogólnie to jestem zielony, pierwszy gazowóz. Instalacja BRC, 4 gen.
@Traviu: @sebeksebast: Accord to segment D więc pewnie trochę większy, trochę lepsze wyposażenie itd. Ale to też zależy od wersji. Lancery na tle konkurencji w czasach gdy je sprzedawano moim zdaniem były wyposażone bardzo dobrze przy bardzo przystępnych cenach. Nawet podstawowa wersja Inform miała całkiem niezłe wyposażenie za bardzo konkurencyjną cenę. Szkoda że nowego Lancera w Polsce/Europie się już nie kupi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zgaduje
@piotrwsc: Niestety nie jest. Dzisiaj oglądałem Insignie (5 latek chyba) i pomimo, że skóra w środku, auto wygląda na takie "napakowane" to jest o wiele większy bagażnik. Wyższy i głębszy. Lancer ma proste siedzenia, miejsca może jest dużo dla pasażerów, ale bagażnik w 2+ to nie polecam.

Jeśli szukasz auta rodzinnego to odpuść lancera. Ja jeżdżę z dziewczyną na kilka dni gdzieś to ledwo się pakujemy, kanapa idzie w dół. No
Akualnie jeżdżę Laguna I z 98 roku. Silnikiem 1.6 w gazie. Rozmyślam jeszcze nad Mazda 5 z silnikiem 2.0 benzyna. Szukam autka kombi ewentualnie mini van. A ten Lancer wpadł mi w oko.Aha no i autko będę gazować a ten silnik w Lancerze 1.8 idealnie się nadaje.
@piotrwsc: No pod gaz super ale nie każdą instalację chyba lubią. Niektórzy narzekają na tą co ja mam, że trudno ją ustawić i zamula. No czasami troszkę zamula. Kumpel mając sedana z 2008 ma STAG i działa mu to lepiej. Może kwestia gazowników...

Ja wcześniej miałem Megane 2004 1.5dci i za dużo w nią wpakowałem. Miejsca było więcej bo bagażnik był wyższy, rower wchodził idealnie. A auto wydaje się dużo mniejsze