Wpis z mikrobloga

@Papasanbaba: regulowane pochylenie brzmi ciekawie jako pomysł, ale komplikowałoby to konstrukcję mechaniczną i sama podstawa musiałaby być bardziej masywna, nie wiem, czy warto.
Bardziej kusi mnie zrobienie regulowanej wysokości podparcia, ale nie mam pomysłu, jak to mechanicznie rozwiązać.
@Papasanbaba: drukarka jest też DIY, ale taka faktura to normalny wygląd wydruków 3D, nawet na fabrycznych drukarkach. Schody co prawda można zmniejszyć, drukując cieńszymi warstwami, ale nigdy wydruk nie będzie idealnie gładki, poza tym tutaj cieńsza warstwa mogłaby spowodować problemy z drukiem tej rury. Niemniej kolejny egzemplarz spróbuję wydrukować "cieniej" z ciekawości, jak wyjdzie.
@Papasanbaba: dzięki, myślę, że tak. Przy zakupach komponentów w dużej mierze z Chin, koszt jej budowy wyniósł mnie jakieś 1500zł, w tej cenie chyba nie kupisz nic gotowego, może nie jestem na bieżąco, ale chyba nadal nie kupi się gotowej drukarki ze zbliżoną wielkością wydruku za mniej, niż 3k. Kit Vellemana kosztuje trochę ponad 2k, ale ma maleńkie pole robocze.

Zestawów do DIY jest pełno i na naszym allegro, ale to