Wpis z mikrobloga

Kurde, potrzebuję pomocy z #motoryzacja

Przed zimą starałem się dobrze zadbać o auto - wymiana płynów, filtrów, nasmarowanie uszczelek, zmiana dywaników na gumowe, jakiś pochłaniacz wilgoci, itd.
No ale od początku mrozów mam problemy...
Po pierwsze - wilgoć i woda. Skraplające się kropelki wody na przedniej szybie, które zamarzają po chwili to raz.
Dwa - tylne/boczne szyby często są całe zaparowane.
Przyczyna? Nie mam pojęcia, pod dywanikami sucho, odwilżacz powietrza oraz gazety z przodu, w bagażniku domowy pochłaniacz wilgoci... Żadnych dziur od spodu. Jedynie są mocno skorodowane drzwi od strony pasażera, ale tylko od dołu, gdzie znajduje się jeszcze sprawna uszczelka.

Szyba się nie buja, nie ma oznak, że cieknie (po polaniu dużą ilością w wody wszystko było okej). Wszystkie pozostałe okienka są dosunięte, nie ma prześwitów. Klimatyzacja (chyba) działa i po 10/15 minutach jazdy jest o niebo lepiej, no ale zawsze zostanie jakaś plama wilgoci na tyle :/

Nie wiem co to może być, coś z ogrzewnicą? Dzisiaj rozłożyłem znacznie więcej gazet i zobaczę, czy wsiąkną przez noc jakąś wodę.
A, w bagażniku sucho.

Dziękuję.
  • 14
@maly_stary_rower: w lato klimatyzacja działała bardzo dobrze - wiem, że mam w niej wyciek, ale zawsze uzupełniana była przed latem, gdzie nadal było ~50% środka.
W sumie nie mam pojęcia jak sprawdzić, czy klimatyzacja działa sprawnie, czy leci tylko ogrzewanie :/ No bo jednak te 10 minut musi minąć, żeby szyba była czysta.
@Vister81: Wilgoc w aucie to baardzo zlozony temat. Szyberdach jest?
Co za auto?

teraz zima to juz za pozno na szukanie.

Filtry pozmieniane? Dziur nie ma? Doplywy przetkane?
@Vister81: Przetykales? Szuber jest?

Teraz juz nie opanujesz. Wiosna sie zabierz.
Wilgoc w aucie to skomplikowany temat. Pochlaniacze gowno daja i lecza tylko skutek zamiast przyczyny. W sprawnym aucie nie ma prawa byc wilgoci. Nawet jakbys naniosl sniegu w 5 osob to raz-dwa wyparuje.

Kilka razy walczylem , kilka wygralem : winowajcami okazal sie w ciekawszych przypadkach:

- szyberdach
- uszczelka szyby przedniej
- zatkany odplyw rynienek , bo ktos robil
@bigger: szyberdachu nie ma. Sprawdzę uszczelkę szyby przedniej i kratkę wentylacyjną w bagażniku.

Co do odpływu rynienek - nie za bardzo wiem jak to sprawdzić. Progi na pewno były zabezpieczane, być może malowane barankiem i malowane...
@bigger
@klark
@PierwszyOstatniraz
Bagażnik suchy. Wszystkie doloty również. Jest tylko jedno ale.

Przycisk a/c w ogóle nie reaguje, klimatyzacja się nie włącza. Nawiew i ogrzewanie działają bardzo dobrze...
Czy to problem ujemnej temperatury, czy walnięta klimatyzacja?