Wpis z mikrobloga

Szanowni.

W nawiązaniu do słynnego "padu" giełdy bitcoinowej pn. Bitcurex, który miał miejsce niedawno - wiele osób utraciło w ten sposób część swoich oszczędności, które tam przechowywała (czy to w formie środków pieniężnych czy btc). Nie pozostawia wątpliwości, że wydarzenie to nie przesądza o niemożliwości dojścia tych środków (lub ekwiwalentu - odszkodowania) od samej giełdy i to zupełnie niezależnie do toczącego się postępowania wyjaśniającego (karnego). Wystarczy ku temu wystąpić z pozwem na drodze cywilnej.

Moja kancelaria przeanalizowała materiał procesowy pod jeden z pozwów przeciwko Curexowi i problem w zasadzie jest głównie ekonomiczny. Polega on na tym, że na kwocie tego jednego pozwu proces z profesjonalnym prowadzeniem może nie być opłacalny. W skrócie: przydałoby się, aby więcej osób dołączyło się do akcji ze swoimi roszczeniami (nie na zasadzie pozwu zbiorowego, tylko po prostu każdy pozew jest dość zbliżony konstrukcyjnie bo działalność curexxa nie była ultra skomplikowana - trzeba sprawdzać tylko liczby u każdego z osobna).

Tymczasem jeśli będziemy mieli kilka takich spraw to koszt opłaty wstępnej (czyli tej dość szerokiej analizy i przygotowania na początku) nam się rozłoży i wtedy resztę możemy obsługiwać na success fee.

Stąd prośba, aby osoby zainteresowane dojściem swoich roszczeń względem curexa (czy w postaci utraconych btc, czy środków pieniężnych) zgłosiły się na priv - wtedy będziemy w stanie sfinansować i poprowadzić pierwszy taki proces (formalnie: kilka procesów) w Polsce. Oczywiście chętnie odpowiem też na wasze pytania jakby to miało wyglądać, czy co jest potrzebne.

Pozdrawiam.

#bitcoin #btc #kryptowaluty #bitcurex
  • 22
@Adam_Kotucha: Nie rozumiem po co pozwy i dlaczego czytam tu "może nie być opłacalny".

Nawet przywłaszczenie 1 grosza jest ścigane z urzędu z Art. 286. § 1.

Przerabiałem to 3 krotnie i z większymi poślizgami lub mniejszymi kasę odzyskałem ( od 160 - 600 zł )

Tyle w temacie.
Szanowny panie @S_Rybka. Z urzędu odzyskaliśmy zawartość giełdowego portfela BTC, która z całą pewnością jest pańską własnością, bo jest podpisana. Równowartość automatycznie pojawi się na pańskim koncie bankowym, zaraz po usunięciu konta w serwisie wykop.pl.
Pozdrawiamy - Państwo Opiekuńcze.
@S_Rybka: To o czym piszesz to proces karny. Jeśli przypiszemy komuś odpowiedzialność karną, znajdziemy go itd. (a taki proces jest zazwyczaj dużo dłuższy i trudniejszy), to tak - na zasadzie odszkodowania w postępowaniu tzw. adhezyjnym, być może odzyskamy część kwoty (aczkolwiek powinniśmy wtedy i tak wejść w postępowanie i zgłosić roszczenie). Ale szanse na to są b. nieduże, a proces karny długi. Wystarczy, że sprawca nie zostanie wykryty, albo giełdzie (jej
@BlTBAY: Ciężko odpowiadać na bezprzedmiotowe zarzuty. Oferta skonstruowana jest na zasadzie success fee czyli takiej jak piszesz - o czym wyraźnie napisano w poście głównym. Stąd konieczność zebrania większej liczby osób, aby zminimalizować opłatę wstępną, która jest wymagana z uwagi na postępowanie dyscyplinarne (tj. etykę działania radców prawnych i adwokatów - nie mogą działać wyłącznie na success fee). Gdy będzie więcej osób po prostu ta opłata będzie mniejsza i dla wszystkich
bo sie przeliczysz i przegrasz te 10 btc a wtedy bedzie placz i zgrzytanie zebow.


@bondzo: teraz śmiechłem, to dla niego drobniaki on na waciki dla kobiety wydaje więcej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@BlTBAY: Z treści Twojego zakładu wynika, że nie do końca rozumiesz konstrukcję powództwa. Pozwolę sobie wytłumaczyć: poszkodowany nie musiał mieć btc na curexie by dziś być poszkodowanym, wystarczy fakt przelania środków pieniężnych. Dodajmy, że btc zakupione na giełdzie najpewniej nie są "nasze" tzn. nie przysługuje poszkodowanemu tytuł prawny bezpośrednio do nich.
@Adam_Kotucha: Kurfa, jak czytam te wypociny pseudo mądrym i niby prawniczym językiem to mam ochotę Cię poszczuć psami. Kumasz, że z nikogo tu nie zedrzesz za pomoc z curexem ? Czy nadal nie skumałeś czaczy ? Idź skubać kogoś innego. Ja nadal twierdzę, że założenie sprawy karnej będzie miało taki sam wpływ na odzyskanie kasy jak Twój pozew cywilny ( różnica jest taka, że to pierwsze za free, a to drugie
@S_Rybka: Na ad personam nie odpowiem. Odnośnie do zakładania spraw karnych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Post%C4%99powanie_adhezyjne - to też jest postępowanie cywilne w ramach postępowania karnego. Też wymaga identycznej obsługi i spełnienia identycznych przesłanek. Sęk w tym, że ponieważ postępowanie karne - jak sama nazwa wskazuje - toczy się celem ukarania sprawcy czynu zabronionego to toczy się też wobec sprawcy tego czynu (co do zasady), a nie np. giełdy (a tu w ogóle nie wiemy
@S_Rybka: Dodajmy na marginesie, że nic nie stoi na przeszkodzie by prowadzić oba postępowania wobec obu podmiotów tj. karne wobec sprawcy (tylko przydałoby się go np. wykryć) i cywilne wobec giełdy, co zwiększa szanse.
i nie wypowiadaj się za wszystkich.


@Adam_Kotucha: Wypowiadam się za siebie i według tego co przeszedłem z sądami. Nic nie działa efektywniej niż zgłoszenie popełnienia przestępstwa - to mówię na podstawie swoich doświadczeń. A Ty dla mnie jesteś po prostu sępem, który chce zarobić $ na ludziach, którzy polegli z bitcurex zostawiając złodziejom kasę.
@S_Rybka: "jak Twój pozew cywilny ( różnica jest taka, że to pierwsze za free, a to drugie napełni Twoją kieszeń" - w tym zakresie nie ma takiej różnicy, obie sprawy można prowadzić samodzielnie bez prawnika zawodowego. Obie sprawy można prowadzić lepiej lub gorzej. Nikt nikogo do niczego nie zmusza.