Wpis z mikrobloga

No raczej nie xD Znajdź mi trasę, która przy podobnej klasie pociągu i odległości będzie tańsza niż w NL.

Białystok -> Warszawa około 30pln ((IC 2ga klasa, promocja)
Warszawa -> Wrocław od 65 pln (200 km) (IC 2ga klasa)
Wrocław -> Kraków - od 45 pln (IC 2ga klasa)

Venlo -> Amsterdam - IC, 2ga klasa 23,20 EUR (!), taniej wychodzi samemu samochodem pojechać ( ͡º ͜ʖ͡º)
No raczej nie xD Znajdź mi trasę, która przy podobnej klasie pociągu i odległości będzie tańsza niż w NL.


@LegalnaMarihuana : znaczy no droższa miałem na myśli ( ͡º ͜ʖ͡º) Lubię holenderską kolej, ale tania to chyba ostatnia rzecz jaką można o niej powiedzieć.
@LegalnaMarihuana: Ale ten kraj jest wielkości dużego województwa w Polsce. No trudno, żeby bilet na trasę 1200km kosztował tyle co na 250... Nawet przy holenderskich cenach paliwa taniej jest pojechać samochodem samemu (licząc samo paliwo), a w 2-3 osoby w porównaniu do regularnej ceny biletu nawet z parkingiem na przedmieściach wychodzi jak za darmo (zakładając krótki pobyt).
@geuze dobra ale nie pisz ze to drogo, bo drogo wcale nie jest. Jak na pieniadze zarabiane tu.


@LegalnaMarihuana: no właśnie jest drogo nawet nawet jak na pieniądze zarabiane w Holandii. W ogóle kolej w Europie jest droga w stosunku do zarobków - tak samo w Niemczech DB ma ceny w ogóle z kosmosu (a nawet jeszcze gorzej). Ja porównuję cenę przede wszystkim do cen paliwa.