Wpis z mikrobloga

Mirki! Chciałbym kupić komputer, konkretnie staję roboczą najlepiej złożoną z elementów dopasowanych do moich preferencji (praca głównie w grafice 3ds max + vray, sketchup, czasem photoshop) i tutaj pytanie gdzie najlepiej coś takiego zlecić? Zależy mi na tym aby ktoś pomógł dobrać elementy tak aby były ze sobą w pełni kompatybilne, w cenie aby było złożenie zestawu oraz system operacyjny. Trochę ciężko mi zaufać bezpłatnym poradom na forach komputerowych, jednak trochę kasy na kompa trzeba wydać a jak coś będzie średnio działać to nic z tym nie zrobię. Nie znam się totalnie na tym wszystkim i fajnie by było gdybym nie musiał wykonywać nic dodatkowo oprócz podłączenia monitora, klawiatury i myszki ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pytanie #komputer #informatyka #czescikomputerowe #komputery #grafikakomputerowa
  • 3
@Maxiu123: Większość sklepów komputerowych jest w stanie złożyć komputer z części które u nich wybierzesz. Inna sprawa, że możesz zamówić je np przez internet i dać komuś do złożenia (ale to już kogoś z #rzeszow byś musiał pewnie mieć). Taka osoba to Ci nawet monitor, klawiaturę i myszkę może podłączyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zataok: Ostatnio w sklepie koleś złożył dla znajomej zestaw z cpu niepasującym do podstwaki na płycie głównej, także nie polecam zdawania się na niekompetencje sprzedawców, którzy usiłują wcisnąć to co im aktualnie nie idzie...

@Maxiu123: Mogę polecić forum purePC, gdzie możesz napisać swoje preferencje, a ktoś ogarnięty zawsze odpisze co w danym momencie najlepiej kupić. Jak już będziesz miał wszystkie podzespoły wybrane, to polecam morele.net, nigdy nie miałem z nimi
@Zataok @arktosk: @Chodzi właśnie o o że ja się w ogóle na tym nie znam, i Chciałbym żeby ktoś mi pomógł dobrać elementy tak aby wszystko działało, boję się trochę zaufać komuś z forum, nie wiem kto siedzi tak naprawdę po drugiej stronie. Mam około 5-6 tys zł, renderuję w vray ( ͡° ͜ʖ ͡°) Elementy mogę zamówić przez internet razem ze złożeniem tylko nie wiem tak