Wpis z mikrobloga

Ostatnio TVP ukradło mój film i wycięło z niego moje logo i wstawili go do swojego filmu dokumentalnego, nie podając żadnego źródła, w dodatku jeszcze zepsuli jakość temu nagraniu i wygląda ono jak gówno. Po lewej screen z TVP1, po prawej mój oryginał. Teraz pytanie czy mam jakieś szanse na wygraną w sądzie z nimi i żeby mi za to zapłacili odszkodowanie?
#pis #bekazpisu #independentvideopress #tvp #tvp1 #kradziez #prawo #prawaautorskie #pomocy
A.....o - Ostatnio TVP ukradło mój film i wycięło z niego moje logo i wstawili go do ...

źródło: comment_7Q5zRRu0Voc0NdQ1vkU5ybIn9cq2awag.jpg

Pobierz
  • 114
@Aditor:

Przytoczenie cudzego utworu nawet w całości jest dozwolone, jeżeli następuje w celu określonym w art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (jedn. tekst: Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904 ze zm.), przy czym przytaczany utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu twórczości własnej, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne dzieło.


Wyrok SN -
@Axelio:


Lepiej jak zapytasz się jakiegoś prawnika, albo lepiej ze dwóch różnych, bo na wypoku to Ci ludzie raczej doradzą zgodnie ze swoim spojrzeniem na politykę (byle #!$%@?ć tym których nie lubią).

Raz rozmawiałem z prawnikiem odnośnie akurat praw do produktów, patentów, czy jak to się tam nazywa. Możliwe że Tobie też doradzi w pierwszej kolejności wysłać im pismo z żądaniem, napisane razem z prawnikiem najlepiej, a jak to nie pomoże
@ILOVEPOLAND: Tak to jest, jak PiS zatrudnia do TVP ludzi z łapanki:

Cytat musi być wyraźnie oznaczony co do autorstwa i źródła, i to w każdym przypadku, w którym się pojawia. Nie wystarczy samo ogólne odwołanie się do autorów lub dzieł w końcowym zestawieniu bibliografii lub źródeł[4]. Brak wyraźnego oznaczenia cytatu stanowić będzie naruszenie praw autorskich. W przypadku przytaczania cytatów, których autorstwo nie jest znane (rozpowszechniane były anonimowo), należy taką okoliczność