Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich mirasków. Zwracam się z pytaniem, ale najpierw wyjaśnię krótko w czym rzecz. Potrzebuję nabyć abonament uprawniający do parkowania na parkometrach w #warszawa. Próbowałem załatwić to przez tymczasowe zameldowanie, ale właściciel nie chce się na to zgodzić. Mam umowę cywilno prawną o wynajem mieszkania. Słyszałem, że jest szansa na to że wynajemca założy abonament na moje auto? I tu #pytanie czy jest taka możliwość? Jakie konsekwencje za sobą niesie? Jeśli nie jest wiążąca dla żadnych ze stron, myślę że udałoby mi się go przekonać.
  • 3
link1 link2

Piąta kluczowa informacja. Aby zameldować się w mieszkaniu na pobyt stały nie jest potrzebna zgoda właściciela mieszkania. Nie wymaga tego wcale treść formularza meldunkowego, ani ustawa o ewidencji ludności. Pobyt w mieszkaniu może potwierdzić osoba mająca tytuł prawny do lokalu, a jest nim także najemca. Ustawa o ewidencji ludności określa wprost, że tytuł prawny do mieszkania może wynikać z umowy cywilnoprawnej, a taką umową jest umowa najmu mieszkania.