Wpis z mikrobloga

@PMV_Norway: zanim podejmę jakąś decyzję, będę musiał się dokładnie dowiedzieć co i jak.
Ale tak myślę...skoro 23K to średnia pensja + dom(wszystkie opłaty za prąd, ogrzewanie, itp ponosi pracodawca) + auto (zakładając, że nie będę płacił podatku) to oferta chyba nie jest zła. Sam nie wiem.
@ironcio: Strasznie dziwne, że podali ci zarobki netto. Skąd u nich wiedza jaką kartę podatkową otrzymasz uwzględniając profity (samochód, mieszkanie)?
@ironcio Jest to dziwne z conajmniej jednego innego powodu- w Norwrgii podaje się zarobki brutto. Nigdy nie spotkałem się z podawaniem stawek netto. System podatkowy jest na tyle elastyczny, że ciężko wyliczyć taką kwotę bez dużego marginesu błędu. Lepiej się upewnij.
@slawek89 z tego co wiem to zalezy czy to jest tzw tjenestebil czyli, ze na przyklad jestes hydraulikiem i dostajesz samochod na dojazdy do klientow, wozenie materialow, narzedzi itp. Tylko wtedy obowiazek jest ksiazki pojazdu i uzywajac auto tylko do celow sluzbowych nie placisz podatku. A inaczej jest, gdy dostajesz auto firmowe uzytek rowniez prywatny. Da blir det beskatning.