Wpis z mikrobloga

Mirki kupiłem swój pierwszy tvbox i nie bardzo ogarniam jak to obsługiwać, bo albo coś muli, albo nie działa. Próbuję zainstalować kodi z google play, ale nie mogę się połączyć ze sklepem ani dodać konta google w opcjach bo mi wywala, że wystąpił problem podczas łączenia z serwerami google. Próbowałem przez przeglądarkę, ale niestety to samo. W ogóle póki co to wygląda nieciekawie bo poza YT reszta apek albo nie działa albo muli. Mój TV Box to Nexbox A95X. Coś robię nie tak, czy kupiłem szajs?
#tvbox #kodi #androidtv
  • 10
@Tortex: mam ten sam. wszystko tam jest zainstalowane od "nowości" - tylko włączyć i używać. google play zainstalowany i po zalogowaniu śmiga, kodi zainstalowane fabrycznie i śmiga. nic nie muli - chyba że porównujesz z i5 albo innym procesorem - to architektura arm i trzeba brać na to poprawkę
z tego co pamiętam to zaraz po włączeniu wyskoczyła aktualizacja i zaczałem się bawić dopiero po restarcie - nie wiem jaka była
@Tortex: polecam podłączyć box kablem ethernet. To gówienko gubi zasięg i pakiety. Jak wszystkie boxy, poza tym polecam wywalić Kodi, które już tam było i zainstalować od nowa, często Kodi jest przeładowane niepotrzebnymi wtyczkami. Lepiej skonfigurować pod siebie niż używać buildu od majfrenda.
@Tortex: na aliexpress kupowalem bo akurat byla lepsza cena, ale ktos jeszcze z mikrów tam kupował . sprawdz w historii czy na pewno zamowiles wersje 2gb i rzuc okiem na spod boxa albo pudelko - tez tam powinno pisac jaka to wersja. bo jesli powinno byc 2gb to wtedy refund
Mam 2GB+16GB w historii. Na pudełku i tvbox jest 2GB. Chyba mało realne, że przy aktualizacji softu coś się skopało i inaczej wyświetla ram. Zresztą muli trochę ten tvbox więc zakładam, że faktycznie w środku jest 1GB. Ticket już założyłem na gearbest. Zobaczymy co wyjdzie.