Wpis z mikrobloga

też wizualnie najbardziej C5 do mnie przemawia, jedyny problem to znaleźć jakiś sprawdzony egzemplarz. Hydractive jedyne czego się obawiam to ewentualnych kosztów naprawy, chociaż podobno do 200-250tys km raczej jest bezawaryjnie
@dawidm86 mam c5 z 2013 bardzo sobie chwalę nic się z nim nie dzieje póki co 160000 nabite kupowałem używany roczny i do wymiany miałem płyny i jeden teleskop w ASO powiedzieli że ktoś źle serwisował i puszczał po kropelce płynu. Zaletą jest to że masz serwis co dwa lata lub 35000. Ja bardzo polecam bo w tej cenie masz bogate wyposażenie jak w żadnym innym samochodzie.
@dawidm86: Najlepszy z tej trójki jest s-max. Prowadzi się bardzo dobrze jak normalna osóbówka, ma fajny diesel 2 l od PSA, wygląda mało vanowato, miejsca masz w nim mniej niż w innych vanach ale to nic bo i tak jest wystarczająco. Możesz go mieć z fajnym wyposażeniem, skrzynią poweshift jeśli chcesz, szklanym dachem itp bajerami. Nie ma co się zastanawiać moim zdaniem.
Minus taki, że trzyma cenę, ale nie bez powodu
@dawidm86: @rafti77: Ten silnik od Volvo 2.5T 220KM występuje też w przedliftowym Mondeo MK4. Zbiera dobre opinie.
Edit: A nie, zaraz, to chyba inne silniki... No, ale w każdym razie Mondziak z tym 2.5T 220KM jest spoko.
Edit2: A może jednak ten sam... Już sam nie wiem.
@Skit111: Niby ten sam (troche różnicy w mocy na korzyść mondeo/focusa) ale w innym aucie. W focusie bardzo ładnie szedł, w s-maxie chyba brakło momentu do masy auta i ogólnych gabarytów bo efektem było duże spalanie i brak efektu wow. Ja mam 3.5 l v6 w renault espace i szału nie robi mimo ze ma 240 kucy. No ale brzmi fajnie ;). Btw ten sam słupek (2,5 volvo) ładowali do focusa
@dawidm86: do 40tys. dostaniesz renault espace - bardzo fajny i pojemny. Jest jeszcze wersja "przedłużona" (grand?). Ja akurat nie chciałem diesla - a akurat te wersje są w większości w dieslu. Daj znać, jak znajdziesz coś fajnego. Pozdrawiam

btw. Co do S-max - jeżeli rodzina powiększa ci się do 4, to słabo wtedy z bagażnikiem, jeżeli 3 rząd będzie rozłożony. Jeżeli < 4, to spróbuj rozważyć jeszcze vw turan i dacia
@bill-adamsonn: dzięki, znajomy sprowadza auta, więc jest szansa na w miarę sprawdzona sztukę,szukam też na własną rękę. Jak coś kupię to się pochwalę :) a rodzina powiększa się do 3 (póki co ;)) z tym że rodzina daleko więc często do nich jeździmy, duży bagażnik się przyda