Wpis z mikrobloga

@jaywalker: Sa maniacy lotnictwa wirtualnego. Dzielą się głównie na użytkowników trzech "gier": Microsoft Flight Simulator X (teraz także dostepny na steam), Prepar3D (bazowo fsx, ale rozwijany i mający teraz więcej bajerów i lepszą wydajność), X-plane (jedyny 64bitowy, ale najmniej popularny w Polsce i wśród producentów dodatków).

Potem jacyś fanatycy stworzyli sieć VATSIM. Pozwala wszystkim tym trzem "grom" łączyć się do sieci multiplayer gdzie wszyscy widzą wszystkich (nie ma limitów na liczbę
@RobieStrony: Brzmi fenomenalnie. Czy, któraś z ww. poszłaby na sprzęcie z mniejszą ilością ram'u? Poszły mi praktycznie wszystkie socket'y i zostało mi obecnie 4gb. Ciekawi mnie też kwestia kontrolerów. Jaki mają widok na grę? A la wirtualny pulpit w grze czy jakiś oddzielny program? Zawsze chciałem pójść w tą stronę ale jakoś zabrakło i odwagi i zaangażowania. Jak zacząć taką naukę?
@jaywalker: 4gb wolnego ramu ma szanse zadziałać, ogólnie te aplikacje są 32bit więc i tak więcej RAMu nie mogą wykorzystać. Jest to też częstymi problemami z crashami przez brak pamięci gdy ma się dużo dodatków :( Kontrolerzy widzą to prawie tak jak w realnym świecie. Mają programy osobne, załączam screen. Writualnym kontrolerem może być każdy kto poświęci odpowiednią ilość czasu na zdobywanie wiedzy, przejdzie kurs i zda egzamin. Wejdź na http://www.pl-vacc.org.pl/pol3/
Pobierz
źródło: comment_BzId4wr4ssszSjQhHUxJtooGcrhDk0oh.jpg
@RobieStrony: Super! :) Powiem Ci, że w wolnych chwilach z przyjemnością poświęciłbym kilka godzin na tego typu relaks. Dla odstresowania bardzo często siedzę na liveatc.net i po prostu słucham co w eterze piszczy. Czy jezeli będę się szkolić przez polski serwis to będę mógł korzystać z wież w innych państwach?
@jaywalker: Możesz, ale nie jest to tak że zdasz w PL egzamin i logujesz się na dowolną wieżę świata. Musisz zapisać się do ich VACCu, poprosić o visitorsa, pewnie cię doszkolą, zrobią kolejny test i wtedy już możesz ;)
@RobieStrony: Z tego co czytam to ponoć polski VACC jest jednym z lepszych więc myślę, że wtedy to już formalność. :D Ciekawa sprawa. Napiszę na dniach maila z pytaniem jak ma się nauka kontrolera dla totalnego laika lotnictwa. Jedyne co z nim mam wspólnego, że słucham ATC dla relaksu i latam kilka razy w roku samolotem jako pasażer. Aaa no i War Thunderze całkiem dobrze mi idzie. :D
@RobieStrony: Copy that. Wrzucam do obserwowanych i jakoś w tygodniu się odezwę to może ustawimy się na nocne pogaduszki w weekend. Dzięki za rozwinięcie i ponowne rozbudzenie chcicy na bycie kontrolerem! :)