Wpis z mikrobloga

Hej, ma ktoś może nawilżacz Eldom NU5? Rozkręciłem wczoraj gnoja, mimo lania mu wody z filtra dzbankowego w środku urządzenia i tam gdzie stoi woda pojawił się osad. Generalnie prośba jest taka, żeby ktoś zobaczył czy w miejscu na zdjęciu, czyli tam gdzie piezoelement wraz z układem sterującym przylegają do obudowy jest jakaś uszczelka, albo coś? Teraz to wygląda tam jakby nic nie było, goły plastik do plastiku, jednak to jest bez sensu bo właśnie tam woda przecieka :/ Do odkręcenia jest jedynie 8 śrubek, 4 do rozkręcenia obudowy i 4 żeby właśnie ten element z obudowy wyciągnąć. Żadnej plomby nigdzie nie ma, dziękuję za pomoc :* #zdrowie #agd #mechanika
MatekGagatek - Hej, ma ktoś może nawilżacz Eldom NU5? Rozkręciłem wczoraj gnoja, mimo...

źródło: comment_K5gmZvZK6SKZHzkYyuEhRGZl8a1LLxya.jpg

Pobierz
  • 17
@MatekGagatek: z rego co pamietam w swoim to tak, jest tam uszczelka. Moj jak sie kamieniem pokrywa to wlewam goraca wode z kwaskiem cytrynowym. A tak normalnie to uzywam wody z sola co by w powietrzu sobie latala.
@komw: o to jakiś trop, to może zbiorę wymiary i coś znajdę w Castoramie, dzięki! Też jak próbowałem gorąca wodę z kwaskiem, ale woda chyba była za gorąca i odkształcił się plastik i mam teraz uraz do tej metody. Woda z octem zalewam i też ładnie schodzi. Z solą dobry pomysł, chyba wypróbuję.
@Vein: Myślałem że taki filtr wystarczy, widziałem po prostu po czajniku że woda po filtrze nie zostawiła jakiegokolwiek osadu po 1,5 roku a wcześniej co 2 miesiące gotowaliśmy w niej wodę z kwaskiem.