Wpis z mikrobloga

#wydarzenia #rumunia #swiat #europa #neuropa #4konserwy

TLDR: Jutro rano usłyszycie o rumuńskich protestach.

Tak wychwalana ostatnio Rumunia w tym momencie jest w chaosie. Rumuński rząd, który objął władzę w grudniu zeszłego roku przepchnęła właśnie ustawę depenalizującą kilka typów korupcji oraz wprowadzającą amnestię dla obecnie skazanych za taką.
Podejrzewa się, że powodem tych czynności jest oskarżenie setek działaczy rządzącej partii o korupcję ponad miliarda dolarów.

Dzisiaj, o 19:45 rząd miał spotkanie na którym "ustalano budżet" i na którym "przy okazji" podjęto nagłą decyzję o depenalizacji korupcji i wprowadzeniu amnestii na zarzuty korupcyjne. Minister sprawiedliwości zapytany o powód takiej NAGŁEJ decyzji: "nieważne czy decyzja jest nagła, ważne że to rząd Rumunii ją podjął".

To wywołało największe od lat 90. protesty w tym kraju. Dołączam zdjęcie z rumuńskiej prasy. #polityka
PhoenixSoul - #wydarzenia #rumunia #swiat #europa #neuropa #4konserwy 

TLDR: Jutro...

źródło: comment_wRngzDHikGGBQyC2vpxNktNdCztw4sLr.jpg

Pobierz
  • 68
Tak wychwalana ostatnio Rumunia


@PhoenixSoul: Ja przegladam czasem portale w krajach postsocjalistycznych i tam od czasu do czasu w artykułach wychwalało się Polske i stawiało za wzór w jakimś aspekcie ( ostatnio niestety mniej jest chwalenia) i tam miejscowi na forach narzekali '' no patrzcie a nasi politycy na to nie wpadli'' a u nas na odwrót - wynajduje się jakiś element u nich i pod artykułem Polacy lamentują ''
@PhoenixSoul: Rumunia to nie Polska. Korupcja jest tam na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce. W ogóle polecam odwiedzić ten kraj, porozmawiać z ludźmi i popatrzeć jak żyją by dojść do wniosku, że nasz kraj jest całkiem normalny.
Bezdomni i kalecy ludzie żebrzący na ulicach, bezpańskie psy, wyjeżdżasz ze stolicy i czujesz się jakbyś wjechał do wsi w w Polsce (najbardziej) Wschodniej. Przyznam szczerze, patrząc na to jak wygląda życie na
podejrzewam, że sami Rumuni nie mają pomysłu co z tym fantem zrobić, a z racji, że mają "południową" mentalność to nie robią nic. Choć trzeba przyznać, że i tak jest nieźle, bo w samym Bukareszcie psów nie widać, a jeszcze parę lat temu było ich parę tysięcy i dochodziło do kiluset pogryzień w ciągu miesiąca.

Byłem też w Bułgarii i tam psy też widziałem, więc myślę, że to nie jest tylko rumuński