Wpis z mikrobloga

#wydarzenia #rumunia #swiat #europa #neuropa #4konserwy

TLDR: Jutro rano usłyszycie o rumuńskich protestach.

Tak wychwalana ostatnio Rumunia w tym momencie jest w chaosie. Rumuński rząd, który objął władzę w grudniu zeszłego roku przepchnęła właśnie ustawę depenalizującą kilka typów korupcji oraz wprowadzającą amnestię dla obecnie skazanych za taką.
Podejrzewa się, że powodem tych czynności jest oskarżenie setek działaczy rządzącej partii o korupcję ponad miliarda dolarów.

Dzisiaj, o 19:45 rząd miał spotkanie na którym "ustalano budżet" i na którym "przy okazji" podjęto nagłą decyzję o depenalizacji korupcji i wprowadzeniu amnestii na zarzuty korupcyjne. Minister sprawiedliwości zapytany o powód takiej NAGŁEJ decyzji: "nieważne czy decyzja jest nagła, ważne że to rząd Rumunii ją podjął".

To wywołało największe od lat 90. protesty w tym kraju. Dołączam zdjęcie z rumuńskiej prasy. #polityka
PhoenixSoul - #wydarzenia #rumunia #swiat #europa #neuropa #4konserwy 

TLDR: Jutro...

źródło: comment_wRngzDHikGGBQyC2vpxNktNdCztw4sLr.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
U nas protesty są z dokładnie odwrotnego powodu. Padają zarzuty za korupcję, w końcu oszuści i złodzieje trzęsą portkami a ich obrońcy oderwani są od koryta. Właśnie tacy ludzie oraz ich poplecznicy i inni pożyteczni durnie protestują w marszach KOD.
  • Odpowiedz
Miesiace zimowe sa najlepszymi do wprowadzania przez rzady decyzji ktore moga spotkac sie z niezadowoleniem obywateli. Strach pomyslec ile ludzi wyszloby z domow w srodku lata.
  • Odpowiedz
@Robakac:

Masz całkowitą rację. Przejechałem kawał Rumunii, są tam zadbane miasta i miejsca, niemniej w wielu miejscach, szczególnie na południu, naprawdę widać BIEDĘ.

Niestety- nieudacznicy i głupi ludzie, którzy nic na własne oczy nie zobaczyli i nigdzie nie byli ( może poza jakims zachodnim krajem) będą dalej w Internecie szczekać, że Polska to najgorsze miejsce do mieszkania w Europie ( czasem piszą nawet, że na swiecie ) xD
  • Odpowiedz
Ze sceptycyzmem podchodzę do tego typu informacji. Rumunia jest teraz na celowniku z uwagi na swoją wolnościową politykę gospodarczą. A opisy tych protestów wyglądają jak typowe zachodnie opisy które nie mają związku z rzeczywistością. W Polsce też rzekomo KOD miał 500 tysięcy ludzi na ulicach :D i tak mówiono na Zachodzie. Drugie zdjęcie które pokazałeś nie wygląda na duży protest. Po drugie "całkowicie zdepenalizowano korupcje". Wątpię aby zrobiono coś takiego. Kolejna manipulacja.
  • Odpowiedz
@PhoenixSoul: coś za coś, obniżyli podatki ale musieli w jakiś sposób odbić sobie stratę pieniędzy, ja byłbym w stanie przeżyć tą korupcję bo i tak zawsze jest była i będzie czy to legalna czy to nielegalna w zamian za niższe podatki
  • Odpowiedz
@NibyDlaczego: Zauważyłem, że niektórzy mają tutaj straszną manię prześladowczą. Neutralne zdanie mówiące o tym, że na wykopie panuje ostatnio moda na chwalenie Rumunii traktowane jest co najmniej jak atak na te reformy. Nie traktuj tego jak przytyk ponieważ nim nie jest.
Polecam wyluzować, lżej się żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dlatego każdy obywatel powinien mieć broń. Wszyscy by wyszli z bronią w kaburach przed sejm i by nikogo by nie przepuścili póki odpowiednia uchwała nie będzie przegłosowana. Dla piszczących lewaków mam hasło : instant demokracja bezpośrednia
  • Odpowiedz
@avvar: Wymieniłem rozmaite środowiska, nie tylko platformę. Rozszerzę, byś mnie lepiej zrozumiał. Kto organizuje te ustawione, w pozbawione spontaniczności protesty w obronie własnych podejrzanych interesów? Wszyscy oszuści VAT, i inni przedtępcy, ktorym nie na rękę jest rząd jawnie i ostro występujący orzeciw bandytom. To np. bandyci od reprywatyzacji, wszystkie skorumpowane środowiska, m.in od haniebnych bandyckich przetargów. skorumpowani sędziowie, a także sędziowie na telefon. esbecy, ubecy, a także obawiający się zdemaskowania zdrajcy
  • Odpowiedz
@star_dust_we_are: ja na przykład nigdy nie wyłudziłem VATu, nie wziąłem łapówki, nie brałem udziału w reprywatyzacji. To samo mogę powiedzieć o mojej rodzinie, moich znajomych i ich rodzinach. A i tak jestem przeciwnikiem polityki PiSu jak i ich działań, wykraczających poza prawo. I co terasss? Powtarzanie mantry o esbekach, ubecji i "bandytach" ma tylko jeden efekt - dyskredytowanie sprzeciwu wobec PiS i działa tylko na ich korzyść.
  • Odpowiedz
Wykopki to debile. Brawo k*rwa. Rumunia wspaniała, najlepsza bo wzrost gospodarczy zajebisty nie to co u nas. Generalnie to ten kraj rozwija się w takim tempie jak Rosja, standard życia w obu krajach zbliżony do siebie. Najlepiej jest wierzyć w clickbajtowe nagłówki.
  • Odpowiedz
@avvar: Twoja sprawa, że nie podoba Ci się PiS. Nic mi do tego, żyjemy w wolnym kraju. Ty po prostu nie zgadzasz się z polityką PiS, ale organizatorzy protestów to CWANIAKI. Nie daj się im wykorzystać. Jedyną racjonalną opozycją jest Kukiz15'. Choć to nie jest partia, na którą głosowałem.

Fakty są takie, że marsze KOD itp. nie są zainspirowane przez zwykłych ludzi. Nie są obywatelską inicjatywą. Ich organizatorami są patologiczne środowiska,
  • Odpowiedz