Wpis z mikrobloga

Cze mircy, pragne zakupic ultrabooka i jestem juz prawie zdecydowany na cos spod szyldu Zenbook marki SNSV, ale ...

Brnac dalej w temat zabladzilem w tych wszystkich oznaczeniach. UX305UA, UX305FA, LA, CA UX306, UX303 itd. itd.
303 wyrozniaja sie niezintegrowana grafika, 305 sa smuklejsze, a 306 maja podswietlana klawiature. Sa wersje z pasywnym chlodzeniem, z M3, z i5 i juz wlasciwie nie wiem co mam wybrac.

Moze ktos z was przerabial juz ten temat i (lub) jest posiadaczem ktoregos z wyzej wymienionych, i moglby mi doradzic na co sie zdecydowac.

Komputer przyda mi sie glownie do #webdev, w gry nie gram, ale zalezy mi na tym, zeby laptop nie umieral przy 10 zakladkach w Chrome i odpalonym NetBeansie. W razie potrzeby trzeba mi postawic jakas virtualke, czasem odpalic Blendera, albo Photoshopa. Odbiegajac od konkretnego modelu, jestem zdecydowany na 256+GB SSD i 8+GB pamieci RAM. QHD raczej mi sie nie przyda na tak malym wyswietlaczu, a moj obecny monitor i tak obsluguje tylko FHD.

Co do reszty parametrow, nie mam kompletnie pojecia co bedzie dla mnie dobre do wymienionych zastosowan.
Place jak za prezydenta (w plusach) za nakierowanie na wlasciwy model i rozjasnienie tematu ( ͡ ͜ʖ ͡)

#laptopy #hardware #komputery #szukamlaptopa #asus
  • 7
@Hilarious: ja kupilem sobie Dell Inspiron 3000, mial sluzyc jako przenosna stacja robocza, ale i tak uzywam go wszedzie oprocz do gier.

i5-7200U, 8 GB ram, 260SSD, 1080p, 360 stopni, ekran dotykowy, ogolnie dziala dobrze, mam odpalone 2x przegladarki po ~10 zakladek, phpstorm i vscode, photoshop i jest ok ale bardzo dlawi sie przy wlaczaniu android studio, procesor 100% i ogolnie troche to trwa. Mozliwe ze do Blendera bedziesz potrzebowac jeszcze
@Hilarious: No to tak: z pasywnym chłodzeniem wydaje mi się, że będzie się bardziej komputer grzał. Niezintegrowana grafika przyda się do Photoshopa i Blendera. Podświetlana klawiatura to bajer, więc sam zdecyduj czy potrzebujesz, tak samo czy potrzebujesz bardziej smukłego. M3 bym nie wybierał, lepiej dołożyć do i5.
@penguin: @xDrope: myślałem o Macu, ale jednak jest droższy, a jeśli chodzi o system to prawdę mówiąc w tym znienawidzonym windowsie póki co nie czuje jakichś ograniczeń. Na pewno Mac przydałby sie do debugowania rzeczy na safari i dałby mi lepsza synchronizację z iphonem, tylko czy faktycznie warto za to dopłacać polowe ceny takiego zenbooka
@Hilarious: To po prostu działa. Wiem, że to oklepany motyw, ale tak po prostu jest. Można mówić, że macOS jest dla idiotów. Ale chyba w żadnym innym nie spotkałem się z usuwaniem tła z obrazków już w podglądzie. Laptop trzyma na baterii po 9 godzin. Liczby są najmniej ważne, ale jadąc na spotkanie z klientem nie zastanawiasz się nad możliwością podpięcia zasilacza.