Wpis z mikrobloga

#dell #laptop #macbook #laptopy #ultrabook #hp

Witam,
Od dłuższego czasu poszukuję dobrego laptopa, który będzie całkiem przenośny i długo trzymał na baterii. Raczej szukam czegoś w konfiguracji i5/i7/8gb ram/256 ssd. Zależy mi żeby sprzęt nie przebijał 1,8 kg i trzymał chociaż 6h. Nie będzie na nim robione nic wymagającego poza drobnymi analizami statystycznymi. Fajnie by było gdyby mógł być ulepszany z czasem(np z 8 gb ram do 16, lub zmiana dysku). Jakość ekranu nie robi mi aż takiej różnicy - mam monitor. Ograniczenie finansowe to 3300 zł.

Biorę pod uwagę:
dell 5468 - i5/256/8gb - 2800 zł
macbook air - 3400 zł
Coś jeszcze macie do zaproponowania?
  • 12
@bocznica: Tutaj najbardziej się wzbraniam ze względu na krótką gwarancję i niesamowite koszty napraw. Sam system też troszkę odrzuca, ale to tylko ze względu na przyzwyczajenia. A jak z głośnością klawiatury? To jest jeden z argumentów za zmianą komputera, w nocy nie mogę siedzieć bo mam za głośną klawiaturę w laptopie.
@Blej: system to najmocniejszy element makow, kocham go niezmiennie od kilkunastu lat. Osobiscie nie mialem nigdy zadnych problemow ze sprzetami od apple, a uzywam ich duzo i czesto. No raz kiedys z iphonem - po prostu wymieniono mi go na gwarancji. Klawiatura jest cicha i co fajne - podswietlana. Niby nic aale noca swietna sprawa. I tyle. Z takim podejsciem nie probuj niczego i zostan przy tym co znasz
@bocznica: Generalnie gdyby nie studia to bym się nie wahał ale jeszcze przede mną cała magisterka gdzie są używane STATA'y itp. A jak z baterią? Czytałem że te 12h to mocno naciągana sprawa.
@Blej: Air trzyma bardzo dlugo na baterii. Czy 12 godzin, nie odpowiem ci bo nie robie takich badan. Ale przy normalnej pracy jaka opisales to 10 na luzie wyciagnie. Ja uzywam go w domu i laduje raz na pare dni, gdzie kobita moja samsunga z windowsem laduje codziennie.
@Blej dodam od siebie, że głośność klawiszy raczej nie odbiega od normy, jednak w celu prawie całkowitego wyciszenia polecam nakładki gumowe chroniące klawiaturę przed zalaniem. Komfort pisania spada, jednak jest cicho a zakładanie to po prostu nałożenie na klawiaturę
@FxJerzy: Juz sprawdzałem nie raz:)
Po dokładnym "researchu" macbook odpada. Niestety koszta związane z ewentualnymi naprawami i ograniczenia(np tylko jeden monitor) zupełnie mnie odrzucają. Pozostaje przy dellu.Chyba że ktoś ma lepszy pomysł.