Wpis z mikrobloga

Niejednokrotnie upewniałem się po pewnych wyczynach ONRowców, że nie grzeszą oni zbytnio intelektem. I mówię tu w bardzo łagodny sposób, bo porównanie ich poziomu IQ do jakiegokolwiek zwierzaka byłoby jednocześnie najbardziej adekwatnym porównaniem, ale z drugiej strony obrazą dla zwierzaków. Gdybym coś takiego napisał, to ludzie z Greenpeace'u już by czekali przed moim blokiem z farbami.

Ale do rzeczy:

Taki o to plakat na TT znalazłem. Autor Tweeta twierdzi, że ONR Falanga odpowiedzialna była za kolportowanie tychże ulotek.

Na jedną rzecz pragnę zwrócić uwagę, dość oczywistą:

MARZEC 1968 POWTÓRZYMY


Po pierwsze, Marzec 68' był organizowany przez studentów właśnie, więc raczej wątpię że osoba tworząca tenże obrazek miała świadomość, że "obóz" z którego pochodzi do wykształconych bądź studiujących nie należą za bardzo.

Po drugie, Marzec 68' rozpoczął się od ocenzurowania "Dziadów III" Mickiewicza, także nie przypominam sobie żeby Nowoczesna, GW, PO czy KOD cenzurowali cokolwiek, co by wymagało strajku...

Po Trzecie, Ofiarą Marca 68' był między innymi.... Adam Michnik. Ten Sam Michnik, który jest szefem Gazety Wyborczej wobec której Narodowcy chcą powtórzyć Marzec 68'.

Ale, po chwili refleksji i spalonym papierosie, olśniło mnie.

ONR chce powtórzyć Marzec 68'.

Z tą różnicą, że - cytując słowa Naczelnika Kaczyńskiego - będą oni (ONR):

TAM GDZIE STAŁO ZOMO


To między innymi środowiska ONR blokowały możliwość obejrzenia spektaklu "Śmierć i dziewczyna", to ONR właśnie od zdrajców nazywa tych, którzy zgadzają się z niedemokratycznymi postępami obecnej władzy oraz ONR najchętniej "spacyfikowałoby" jak ZOMO wszelkich "Wrogów Ojczyzny".

Czyli... ONR popiera ZOMOwców z 68'?

Zastanawia mnie jaką interpretację obrał właśnie autor tegoż plakatu...

#neuropa #polityka #4konserwy #bekazprawakow #bekaznarodowcow #onr #marzec68 #historia #michnik
Goofas - Niejednokrotnie upewniałem się po pewnych wyczynach ONRowców, że nie grzeszą...

źródło: comment_0ArOXL5ppHk9YlOOoKNsx28GwhFDwgsw.jpg

Pobierz
  • 24
@Goofas: Głuptasie, gdzie tam patriotycznej narodowej młodzieży do lewaków-postępowców, wykształciuchów? Najwyraźniej członkowie ONR czuliby się jak ryby w wodzie, w ówczesnym Grunwaldzie czy Paksie, popierając antysemickie czystki władzy ludowej
@Najzajebistszy: cóż takiego złego zrobił Dmowski? Poza błędnym zaufaniem dla Rosji był orędownikiem idei wolnej gospodarki oraz to jego starania pomogły odzyskać niepodległość. Dodatkowo jego zapiski nierzadko krytyczne wobec natury Polaków są do dziś cholernie aktualne.
@Goofas: Ja bym to inaczej zinterpretował. Marzec '68 to początek nagonki na osoby pochodzenia żydowskiego, których obarczono winą za ów strajki o których piszesz. Nawiązanie do Sorosa i tekst o marcu ja rozumiem jako chęć wywalenia "żydowskich pachołków rządzących Polską rękami Sorosa". Aj waj