Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić Yi Dashcam.
Jakie są realne różnice pomiędzy wersją 1.0 oraz 1.1?
Czy nie ma problemów ze zmianą języka z CN na EN?
Możę ktoś aktualnie chce sprzedać taką kamerkę?
Może warto rozważyć coś innego w cenie do 300pln?
Zależy mi na jakości nagrania, tryb parkingowy / gps / kamerka na tył miło widziane (z małą dopłatą).

#xiaoyi #xiaomi #dashcam #dvr #kamerasamochodowa
  • 15
@jgoluch: Poszukaj wersji 1.2, podobno poprawili błędy z 1.0 i 1.2
W Wersji 1.2 nie da się zmienić, a przynajmniej nie tak jak kiedyś przez zmienię SN w pliku

Ja mam właśnie wersję 1.2 z językiem chińskim, ustawiłem wszystko aplikacją i nie przeszkadza mi że nie ma angielskiego.
XiaoYi nie ma GPS i trybu parkingowego.
@MichalQ20: non stop będzie nagrywać
wyłączony ekran i tyle - ja tylko w takim trybie używam bo mnie denerwuje nawet zegar

przy wyłączaniu się kamery możesz włączyć raporty, będzie mówić ile przyśpieszeń wyliczyła co może sugerować, że ktoś Cię pacnął - zresztą będzie widać
@JusTQL: @MichalQ20: Dzięki za info. Co do braku GPS/trybu parkingowego to wiem... chodziło mi o polecenie innych modeli.
Gdzie można znaleźć wersję 1.2? Zwykle na aukcjach nie jest to napisane.
Jeszcze mam pytanie odnośnie mocowania do szyby - jak się sprawuje?
Na filmikach widziałem, że nie jest super stabilne i do tego spore. Są może jakieś inne alternatywne mocowania?
@jgoluch: ja mam 307SW ze strasznie pochyloną szybą i ze sporym mocowaniem lusterka (czujek deszczu) to ostatecznie kleiłem się do tego czujnika właśnie i daje radę. nie narzekam na stabilność.
dokupiłem sobie jeszcze pianek 3M na wszelki... gówno strasznie mocno trzyma więc trzeba zrobić to mądrze.

jak coś to mam tipa jak usunąć źle naklejoną taśmę ;)
co do wersji to nie wiem... używam od jesieni więc problemu z grzeniem nie miałem szans uświadczyć, ostrość była spoko od razu i nie musiałem nic grzebać. W dodatku kupiłem w play (299pln) więc reklamacja była by z mojej strony.

na necie też nie widzę żadnego forum mówiącego/ potwierdzającego różnice w wersjach..
@JusTQL: super, dzięki wielkie za zdjęcia. U mnie możę będzie to podobnie. Martwi mnie tylko, że ta plastikowa osłonka czujek deszczu jest tam kipsko zamocowana i raczej kamera będzie się trzęsła. Dlatego rozważam alternatywny montaż do szyby, czy coś w tym stylu.
@JusTQL: zastanawiam się jeszcze nad G5WA, ale to już ok 500pln lub $85 na Ali. Może @vat19pl podpowie jak wypada ta kamera (jakość nagrań) na tle xiaomi?
G5WA chyba nie ma automatycznego przebaczenia przy wrzucenie wsteczne (kamera cofania)?