Wpis z mikrobloga

Ainu- dziwny lud Japonii. Ludzie z ludu Ainu charakteryzują się prostymi oczami, nierzadko jasnymi włosami i oczami oraz sporym owłosieniem ciała. Te cechy całkowicie odróżniają ich od rasy żółtej. Niewiadome jest ich pochodzenie. Prawdopodobnie Syberia. Badaniem ludu Ainu zajmował się brat Józefa Piłsudskiego. Dzisiaj lud Ainiu rozpuścił się w narodzie japońskim i prawie każdy jego przedstawiciel jest bardzo mocno wymieszany z Japończykami. Dziś kulturę Ainu propaguje jedynie 25 tys. Japończyków, kiedyś zamieszkiwali połowę powierzchni Japonii.
#japonia #ciekawostki #genetyka #swiat
Pobierz johanlaidoner - Ainu- dziwny lud Japonii. Ludzie z ludu Ainu charakteryzują się prost...
źródło: comment_NEGxjxcO54eCasCI5ir0nNDbxWQtdLPs.jpg
  • 9
@zolwixx: jeśli Cię to pocieszy, Japonia to kraj z jednym z najniższych wskaźników dzietności na świecie za co w najwiekszej mierze obwinia się młodych japończyków płci męskiej - praca, nauka, gry - wszystko to powoduje znikome zainteresowanie płcia przeciwną. Także wysocy, szarmanccy europejczycy/amerykanie ciesza się wśród japonek ogromna popularnością. Trzeba tylko pojechac do Japonii :P
@w_szafa: ja to wszystko wiem, ja się wybieram ( ͡° ͜ʖ ͡°) o ile wyjazd jest jak najbardziej prawdopodobny, o tyle problemem w reprodukcji populacji narodu japońskiego może być moja żona. Może gdyby wysłać list do ministerstwa i załatwić to dyplomatycznie... zolwixx, zbawca Japonii...
@zolwixx: Ja wręcz uwazam że to rząd Japonii powinien finansowac wakacje na miejscu dla singli płci męskiej z europy w wieku 19-39 lat. dla podbudowania puli genetycznej narodu. Małzonka na pewno zrozumie że to ku chwale ojczyzny (naszej i ich).
@w_szafa: Żeby jeszcze bardziej zachęcić do wyjazdu warto dodać, że 70 proc nieżonatych Japończyków i 60 proc niezamężnych Japonek między 18 a 34 rokiem życia nie mają partnerów, a około 42 proc. spośród tych mężczyzn i ponad 44 proc. kobiet w tym wieku przyznało,że nigdy nie uprawiało seksu.
@zolwixx: żona też może jechać na pewno znajdzie coś (kogoś) dla siebie.