Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie trafi... zamówiłem grę przez allegro, wpłata przez payU tego samego dnia, polecony - priorytet. Mijają dwa tygodnie, gry nadal nie ma u mnie więc postanowiłem odezwać się do sprzedającego - okazuje się że wysłał grę na zły adres bo podobno taki podałem - ok, może faktycznie mój błąd. Sprawdzam adres do wysyłki w zakładce "adres dostawy i sposób zapłaty" - wszystko ok... sprawdzam więc adres dostawy w PayU - i tutaj znowu to samo, wszystko ok (prawidłowy adres). Oddzwaniam i mówię, że w takim razie będę potrzebował potwierdzenia nadania na ten błędny adres - niestety wyrzucił je... Co mogę zrobić w takiej sytuacji, próbować się dogadać czy pisać od razu do Allegro ?, w obu możliwych miejscach do podania adresu dostawy mam podany prawidłowy adres więc albo koleś się pomylił albo leci w #!$%@?.
#allegro #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@SymbiotX: Ja bym poczekał do pełnego miesiąca. Napisz, że niestety ale straciłes pieniądze i chciałbyś jakiś dowód wysyłki na ten adres, żeby wiedzieć, że to u sprzedawcy nie problem. Ja sam wszystkie nadania noszę kilka tygodni ;p. Jeśli się nie odezwie - założyć sprawę w allegro.
A czy masz może numer listu? Jeśli tak to wal też na pocztę. Sprzedawca też by mógł, jeśłi jest czysty.
@RRybak: @Yaggar: No właśnie jak ja coś wysyłam to i pół roku potrafię w szufladzie trzymać potwierdzenie... nawet jak są to rzeczy za kilkadziesiąt złotych. Jest może jakieś inne miejsce gdzie mogłem podać adres dostawy ?, wydaje mi się że tylko potwierdzenie kupna (czyli wybór adresu dostawy i sposobu zapłaty) i payu ?. Koleś ma 200pktów z czego 199 pozytywów więc wątpię żeby zrobił to specjalnie.
@SymbiotX: Tak, tylko przy wyborze platności i dostawy podajesz. Jeśli tam podałeś dobry to już jego sprawa że źle wpisał. No i to w jego interesie leży, aby mieć dowód wysyłki. Chociaż numer listu powinien mieć.
A punktami niekoniecznie się sugeruj. Może być np. konto przechwycone (ja miałem taką akcję, trzeba było policji użyć żeby kasę odzyskać).
@RRybak: @Yaggar: faktycznie mam konto na inny adres zakładane ale według allegro adres przypisany do konta nie stanowi adresu dostawy. Dzięki wielkie za pomoc, po prostu nie chciałem wychodzić ze sporem póki nie jestem na 100% pewny że to nie ja #!$%@?łem.