Wpis z mikrobloga

Otrzymalem wczoraj swojego Xiaomi Redmi 4 pro kolor biały na snapdragonie i chciałem napisać jak wrażenia z zamówienia, bo jak ja chcialem kupić to nie było za dużo takich rzeczy. Ostrzegam, że może być przydługie...

To mój pierwszy większy zakup od naszych skośnookich przyjaciół. Poczytałem w internecie o telefonach do 1000 zł, i trafiło na xiaomi bo lepszych bebechów ciężko w tym przedziale. Najpierw myślałem o polskiej dystrybucji. 900 zł za redmi note 3 pro to dalej super cena za telefon z taką specyfikacją... Ale i mirki i rozsądek podpowiadali, że w chinach można mieć go taniej... Ostatecznie decyzja padła na chiny i ulepszonego (z mniejszym wyświetlaczem ale jednak) brata, czyli r4p. Okazało się, że mogę mieć telefon tej klasy już za 600-700 zł!
Kupiłem telefon na aliexpress u #goldway (link: https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-4-Prime-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-5-0-1920x1080-FHD/32763320059.html ) za 157dol + 9.43dol (przesyłka Seller Shipement Method, gdzie wysyłają paczkę kurierem przez Francję i jest 0% (albo bardzo bliska zeru) szans, że naliczą vat na granicy). Na ali zapłaciłem prosto z konta bankowego przez Przelewy24 (kurs był bardzo korzystny i ta metoda jest bardzo wygodna), zapłaciłem na polskie dokładnie 678,31 zł. Dodatkowo, za pomocą i reflinkiem jednego z mirków, założyłem konto na giving asistant i odzyskałem z tej kwoty ~18 dolarów=73 zł. Być może da się taniej z wyborem sklepu, ale po przejrzeniu opcji jakie są, ta się wydała najlepsza dla mnie.
Telefon zamówiony 3.02, dotarł do mnie 15.02 kurierem DPD, przy czym po trackingu wnioskuję, że transport się przeciągnął o 2-3 dni przez opóźnienia w przepakowaniu we Francji. Tak więc 12 dni. Trochę długo, bo jeśli bym miał zostać bez telefonu, to by był problem. Na szczeście miałem zapas i zleciało. Na pewno lepsze to niż standardowe 20-30 dni pocztą.
Telefon doszedł ładnie i bezpiecznie zapakowany, dostałem w zestawie tandetną folię na ekran w gratisie, kabel i ładowarkę chińską z przelotką EU i szpilkę do wyciągania szufladki na karty SD. Soft wgrany to global w najnowszej wersji (sprawdziłem specjalnie, bo dużo ludzi ma z tym problem).

Wrażenia z samego telefonu. Dobrze wykonany. Ładny jak cholera, na pewno ładniejszy od rn3p, i baardzo szybki. Na razie totalnie nie mam zastrzeżeń. Zaajebista bateria. Od kiedy go dostałem męczę go cały czas, w tym momencie ma chyba 8 godzin na włączonym ekranie, z czego już 1.5 sprawdzałem PokemonGO z dziewczyną. Jest ramka na około ekranu, bardzo szeroka. Nie wiem skąd to się wzieło, ale uważam że to jest jakiś jego urok, bo ładnie czarna ramka dochodzi do aluminiowych brzegów.... Choć mogłaby być znacznie cieńsza. Po używaniu telefonu dosłownie 5 minut o niej zapomniałem. Lekko zakrzywiony ekran na brzegach to zmora przy dobieraniu szkła hartowanego, ale jest bardzo estetyczna i super się prezentuje! Z metalowymi plecami i bokami to zaokrąglone szkło jest genialne. Nakładna miui super, mimo, że jeszcze doskwiera mi brak "drawer'a" (wyleciała mi z głowy nazwa...) na aplikacje jak w innych nakładkach.

Podsumowując, za 600 zł po odjęciu cashback'u mam telefon, za który bym musiał zapłacić w Polsce (z tych dostępnych w Polsce modeli nieXiaomi) pewnie jakieś 1000-1300 zł. Zdaje sobie sprawę o szumnej sprawie gwarancji, która jest albo jej nie ma, ale to chyba kolejne ryzyko, które podjąłem, żeby tak zaoszczędzić na telefonie. Zapraszam do dyskusji ;]
#xiaomi #itemyzchin
  • 18
@alyvintage: Ja zamawiałem wcześniej na Ibuygou i też mogę polecić, ale nie można tak przycebulić jak z Goldway ;) Mógłbyś napisać jak dokładniej sprawa wygląda z:
1) Wysyłką przez Seller Shipement Method sklep wysyła zbiorczo do FR, a później rozwozi po UE? Jest jakaś ochrona w przypadku zagubienia paczki?
2) Jak jest u Goldway'a z gwarancją dokładniej? Dają nadal pół roku + pół roku za wystawienie komentarza? W razie problemów, gdzie
@mart3112: Powiem o tym, co wiem, bo jakoś super mocno w temacie jednak nie siedzę. Wysyłka przez seller shipement method, to podobno SF Express albo przynajmniej tak się zwią. To zwykły kurier tak jak dpd czy ups, więc raczej z gwarancjami podobnie, ale kto wie. Biorąc pod uwagę ilość tych paczek raczej nie przejmowałem się raczej tym. Wiem tyle, że właśnie SF wiezie paczkę do FR, a później nadana jest już
@mart3112
@alyvintage coś mi się zdaje że to była o mnie mowa jeśli chodzi o polecenie Givingassistant ;) Jak na pierwsze zakupy z Cashback to uważam że to najlepszy wybór zanim zacznie się testować inne strony które czasem potrafią więcej stresowac niż GA ;) Jak coś to piszcie na PW to powiem co i jak ;)
Porada z przewalutowaniem i sledzeniem... Tak to raczej o mnie mowa ;) Oczywiście są jeszcze lepsze
@widmo82 @alyvintage Dzięki Mireczki za komentarze i Wasze przemyślenia ;)
Też @widmo82 uważasz, że ta dodatkowa gwarancja na Ali jest nic nie warta? Mam nadzieję, że w przeciągu kilku dni będę zamawiał Redmi 4 to odezwę się z pomocą przycięcia ceny :p
Szkoda, że MI5s nadal trzyma cenę bo zamówił bym od razu dwa ()
@widmo82: 3/64 jako Mi5 (s) czy inny model masz na myśli? ;) Ogólnie czekam na mi5c i mi6 to wtedy ceny trochę może spadną ;) Jak jest z tą wysyłką za 9$ przy zakupie dwóch telefonów? Płaci się 2x9 czy 1x9? Goldway przy kilku telefonach daje jakieś rabaty lub gratisy?