Wpis z mikrobloga

@hurtwish: urodzinowym. Czesc babciu, mam urodziny, poczestuj sie. Ale jak sie pisze, ze babcia jest niepotrzebnym mieszkancem domu i powinna sie wyprowadzic i jednoczesnie mowi o szacunku to cos jest nie tak. Skoro rodzice jej zaproponowali mieszkanie, a ty nie rozumiesz dlaczego na starosc niektorzy potrzebuja pomocy, to ich zapytaj, niech ci wyjasnia
@hurtwish: nigdy nie rozumiałam sensu "składania życzeń". Ludzie nie robią tego bo naprawdę komuś dobrze życzą (chociaż jak wiadomo takie życzenia można o kant dupy potłuc bo i tak się nie spełnią, więc nadal to tylko słowa) tylko w 95% bo tak wypada i najczęściej jest to nieszczere, z dupy wyjęte "zdrówka, szczęścia i pinionżków, hehehe". No po co?
@melatonina: Wszystko jest na siłę i nieszczere, włącznie z niedzielą palmową, świętem zmarłych, ślubami i nowym rokiem. Wolę żeby tak było niż zeby 365 dni w roku wyglądało tak samo bez przerw na święta, urodziny i uroczystości.
jak skladasz wlasnej babci zyczenia tylko dlatego, ze wypada, to sie nie dziw.


@dziecielinapala: ...że ma ją w dupie? No chyba wypadałoby żeby odpowiedziała przynajmniej tym samym nie? No ale są na świecie ludzie sądzący, że rodzina zawsze święta i jak ma cię w dupie to należy się cieszyć, ze ciepło przynajmniej.
Zgaduje, ze nigdy nie miałaś toksycznego członka rodziny...
by budować więzy społeczne i rodzinne.


@Naxster: Jasne, bo dziesiątki postów na tablicy na facebooku od znajomych, o treści "najlepszego" tak bardzo te więzy budują, że wystarczy usunąć możliwość pisania na swojej tablicy obcym i nagle nikt nawet prywatnie nie pisze. Proponuję zrobić eksperyment i usunąć z facebooka swoją datę urodzin i zaobserwować jak duża zmiana w częstotliwości życzeń się zrobi.

Wszystko na pokaz, bo inni tak robią. A więzy buduje
@Belkotliszek: Współczuję znajomych, ja dostaję na sms nie fb :) Zapewne takich masz znajomych właśnie, że usuniecie daty powoduje ciszę.
Hmm a może to po prostu taka "znajomość", że piszą bo dostali powiadomienie? I po wyłączeniu możliwosci pisania cała "znajomość" się sypie?
A może jak się ma bliskie kontakty to życzenia czy inna pierdoła to dobry pretekst by sobie pogadać trochę? Taki papierek lakmusowy "pamiętam o twoim istnieniu, wciąż cię lubię"?
@Naxster:

Współczuję znajomych, ja dostaję na sms nie fb

Ciekawe, że ja mam wielu znajomych od których życzeń nie dostaje wcale.

To jak to w końcu jest?

A może jak się ma bliskie kontakty to życzenia czy inna pierdoła to dobry pretekst by sobie pogadać trochę?

Może i jest to dobry pretekst pod warunkiem, że te życzenia nie są wymuszone. Po co rozmawiać z kimś, kto wbrew sobie kontaktuje się w
To jak to w końcu jest?


@Belkotliszek: a to się jakoś wyklucza...?

Po co rozmawiać z kimś, kto wbrew sobie kontaktuje się w konkretnym dniu bo tak wypada?

Widzę, ze ten kompleks "wbrew sobie" jest silny xD Ja tam lubię życzyć szczęścia ludziom których lubię

Ja wolę utrzymywać kontakty z ludźmi przed którymi nie muszę udawać kogoś kim nie jestem.

Ale o czym my właściwie rozmawiamy teraz bo chyba straciłem wątek
@Naxster:

Widzę, ze ten kompleks "wbrew sobie" jest silny xD Ja tam lubię życzyć szczęścia ludziom których lubię


Przypomnę twoje słowa z wcześniejszego postu:

Miło jest usłyszeć od osób z którymi jest sie blisko, że im na tobie zależy, nawet jeżeli to wymuszone.

Jakbyś nie zauważył, to ten fragment:

nawet jeżeli to wymuszone.

O tutaj, w tym miejscu:

wymuszone


wymuszony «pozbawiony naturalności, swobody»
wymusić — wymuszać «uzyskać, wydobyć coś od
. Jeśli coś jest uzyskane pod naciskiem to jak może być szczere i zgodne z charakterem postaci?


@Belkotliszek: ehh jak cos jest pozbawione swobody to nadal moze byc szczere
Jak dziewczyna pytajaca "ale kochasz mnie prawda?" I odp "tak kocham cie" jest i wymuszona i szczera.

siebie aspołeczności i introwertyzmu pokazuje, że nie masz pojęcia czym to drugie jest.

Oj wiem doskonale :3

Ty wykrecasz moje wypowiedzi, teraz musisz skakać od
ehh jak cos jest pozbawione swobody to nadal moze byc szczere


@Naxster: Podałem ci powyżej definicję słowa wymuszony, która obejmuje brak naturalności (którą musiałeś oczywiście kompletnie pominąć, bo jakbyś zajrzał do słownika to twoja wizja tego co to słowo oznacza legła by w gruzach), a to słowo z kolei oznacza: «wynikający z czyjejś natury, szczery, niewymuszony».
Nie dojdziemy w tej materii do porozumienia, jeśli operujemy na słowach mając zupełne inne
Ale istotą życzeń [...] fakt, że ktoś pamięta. Miła jest świadomość, że ktoś o mnie pomyślał, że są na świecie ludzie dla których nie jestem obojętny. Ludzie, którzy potrafią złożyć osobiste życzenia


@Belkotliszek: Dziękuje zamykam temat