Wpis z mikrobloga

#taxi #chorzow #przepisy #prawojazdy

Zaparkowałem dziś w tym miejscu dosłownie na dwie minuty, żeby sprawdzić trasę na telefonie i po chwili złotówa zaczął na mnie trąbić po czym wyszedł z samochodu i zaczął się odgrażać w moim kierunku. Powiedziałem Panu, że jak już, to postój taxi zaczyna się kilkanaście metrów dalej i może już sobie pójść. Z kolegą chcieli już chyba dzwonić na policję. Owszem, okazało się, że prawdopodobnie znaki są źle zamontowane na słupach, ale czy to mój problem? Z tego co widzę to zdjęcie google streetview jest sprzed 5 lat i nadal tego nikt nie naprawił...
Pobierz
źródło: comment_V0nyhcTPjAjilld1N6EbposgjlNzG1HS.jpg
  • 15
Zauważyłem, że znaki początek i koniec postoju pomimo że to podobno zgodne z PoRD, są umieszczane jakoś tak... nielogicznie. Zalecam więc daleko idącą ostrożność w robieniu awantur.

Tak przy okazji mała historyjka: z powodu remontu ruchliwej ulicy obsługujące go ciężarówki zatrzymywały się w rejonie który był też (ale nie wyłącznie!) postojem Taxi. Tu źle, tam źle, tak ciężarówka też stać nie może. Żadnego "proszę", albo "czy możesz" Won nam z oczu natychmiast
@adgebworthy: Panie, a jak Pan widzisz znak D-40 "strefa zamieszkania" to znaczy, że mijając ten znak wyjeżdżasz Pan ze strefy zamieszkania? Bo tak jest w tym przypadku. Nie wiem czym się kierował ustawodawca decydując właśnie tak, żeby znak drogowy D-20 "koniec postoju taksówek" oznaczał jego początek, a D-19 "postój taksówek" jego koniec. Analogicznie można to odnieść do znaków D-9 "autostrada" i D-10 "koniec autostrady".
Ja staram się zrozumieć, że tak już
@adgebworthy ale na jednym słupie są dwie tablice. Nie można dac z jednej strony przekreslonego a z drugiej bez przekreslenia? Po za tym znaki znam i wiem co oznaczają. Pytanie, dlaczego ktoś wpadł na pomysł by tak je umieszczać.
@izoolda: Jeśli już komuś coś próbujesz zarzucić spójrz na siebie. Ja mam prawo jazdy a Ty pewnie niestety masz maturę... Spacja przed znakiem zapytania? Po za tym chcesz mi powiedzieć, że na kursie tłumaczyli Ci jak te znaki są ustawiane i dlaczego tak jest? Ręki sobie uciąć nie dasz. Nie bądźmy hipokrytami. Na kursie w ksiażeczce znaki są opisane D-19 "postój taksówek" i D-20 "koniec postoju taksówek". W życiu nie zawsze
Co do posiadania prawa jazdy... Tak posiadam kat.B i kat.A, obydwa zdane za pierwszym podejściem. Czego wielu z Was nie może powiedzieć. Łatwo się krytykuje i wyśmiewa w internecie, ale już widzę jak Instruktor jazdy Wam tłumaczy kładąc jakiś szczególny nacisk na ustawienie znaków D-19 i D-20. Sam popełniłem błąd i biję się w pierś, ale uwagi niektórych są wręcz śmieszne. Niewątpliwie niejeden z Was to sierota za kierownicą, ale kto ma
dlaczego ustawodawca wymyślił idiotyczny sposób ustawienia znaków D-19 i D-20?


@Sleepwalker: bo ludzie / klienci powinni się ustawiać na początku strefy taxi, a nie na jej końcu. Tak samo zresztą jak pojazdy.
Ten typ oznaczenia jest jak najbardziej prawidłowy, idiotyczny byłby każdy inny w tym przypadku.