Wpis z mikrobloga

Cholernie ciekawa sytuacja w Polskim Radiu, ale od początku.

1. Styczeń 2016
2. No mocy częściowo niekonstytucyjnej ustawy PiS wprowadza swoich aparatczyków do mediów publicznych.
3. z ramienia Ministra Skarbu - a nie KRRiT, co by było zgodne z konstytucją - Szefem Polskiego Radia zostaje Barbara Stanisławczyk
4. Pod jej wodzą masowe zwolnienia oraz odejścia dobrze znanych dziennikarzy radiowych
5. Słuchalność spada
6. Akcja #kogonieslychac
7. Strajk dziennikarzy i działaczy Polskiego Radia
8. Szefowie strajku dyscyplinarnie zostają zwoleni
9. Wzmocnienie akcji #kogonieslychac, a pani Stanisławczych - zgodnie z linią partii - nie zgadza się z zarzutami że Polskie Radio leci na łeb na szyje.
10. Mija rok, Styczen 2017
11. RMN ogłasza konkurs na stanowisko szefa Polskiego Radia
12. Do konkursu stawia się też Stanisławczyk
13. Dany konkurs wygrywa 17 lutego Stanisłwaczyk...
14. ... tylko po to, by następnego dnia złożyć rezygnacje xD
15. RMN, planuje wybrać kolejnego szefa Polskiego Radia...bez konkursu...
16. PiS ma więszkość w RMN (Kruk, Lichocka i Czabański), więc PiS wybierze sobie prezesa radia... znowu...


#neuropa #polityka #radiopis #radio #polskieradio #trojka #jedynkapolskieradio #bekazpisu #media
  • 7
A niech upada. Wszystko czego się PiS dotknie upada. Taki odwrócony midas.


@Yaggar:
Upadek - odprawy
Odprawy - koszty
Koszty - Obywatel

Chociaż w sumie żal, trochę kultury z PR było.


Już od dawna nie słucham PR. Tak jak się zaczęła "dobrazmiana" tak poziom dyskucji, audycji i różnorozność spadła na łeb na szyje.

Moje pytanie brzmi. Czy Stanisławczyk - Żyła wzięła odprawę po zrezygnowaniu z funkcji prezesa po jednym dniu? Jeśli
@Goofas: najbardziej mi szkoda Jedynki. Tak upodlić chyba najbardziej obiektywną stację radiową w Polsce to tylko PiS potrafi. Już prawie wcale nie ma dawnych prezenterów, za to ciągle jedna linia - "pis jest super"
@Goofas: mi jest szkoda Czwórki. Poranki z Influeckim i Migałą; Numer Raz na Fali; nawet popieprzone piątki z Chajzerem były całkiem spoko. Wiem, że niby nadal jest w Internecie (bez pewnej grupy dziennikarzy/prezenterów), ale jadąc autem nie będę szukał i specjalnie streama odpalał... szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.