Wpis z mikrobloga

Mirki z #krakow #play - ma ktoś oprócz mnie takie wrażenie, że lte w tej sieci to ostatnio tak ssie za przeproszeniem? Ilekroć nie wjadę na karmelicką czyli w zasadzie 5/7 dni natychmiast tracę możliwość ściągnięcia byle obrazka z wypokczanu, spotify zazwyczaj zaczyna się dławić, w ogóle pada mi praktycznie wszystko na krótką chwilę. Na rynku wieczorami potrafię do 1.13 Mbit dobić, ale rzecznik mówi, że na lte mogę korzystać z pełnej prędkości więc nie mam co siedzieć na roamingu krajowym. No i oczywiście na byle hsdpa Orange nie ma tego problemu bo przez całe miasto mam 4-5 kresek a nie 2-3.
#siecikomorkowe #zalesie
  • 42
@Nastruj: nie, teraz miałem problem ze sciągnięciem dwumegowego pliku na lubiczu, przejadę kilka przystanków i będzie chyba jedyny spot z pięcioma kreskami i normalną prędkością a nie zwierzęcą. Nie chcę zmieniać sieci, ale jak mają tak #!$%@?ć to się w końcu ruszę do t-m czy coś. Teraz jak już prawie do roboty wchodzę to mam 35 Mbit gdzie mi to tak potrzebne, że... a przez całą drogę problem. To chociaż niech
Pobierz Firenz - @Nastruj: nie, teraz miałem problem ze sciągnięciem dwumegowego pliku na lub...
źródło: comment_uDlhrVNpLu7aaK96CVTgPPyLFXnoK9h5.jpg
@Firenz prepaid, mix czy abonament? Ja na prepaidzie tez zauważyłem spadek prędkości, ale w Krakowie, bo u mnie w miejscowości śmiga fajnie na 4g+
@L3AD3R: prepaid.
@Fajnisek4522: 300 to nawet nie jest zwykłe tylko lte-a chyba. Mi jak widać wykręca... pod biurowcami, a przez całą drogę problem z obrazkami. Jakbym miał przez cały czas nawet 8-10 mb/s to już byłoby ok, ale jak widać nie ma opcji.
no to właśnie, my prepaidowcy dostajemy dostęp do sieci jako ostatni, najlepszy mają ci z abonamentu


@L3AD3R: no to też niestety zauważyłem po tym jak jechałem z cumplem na abonamencie i speedtestowaliśmy sobie raz przez miasto, on 40, ja 20 #playcwel. A nie wiesz jak w t-mobile?
@Firenz: ja mam abonament i śmiga aż miło, za to ostatnio internet z upc tak ssie, że wygodniej mi streamować na tv przez telfeon niż z kompa :/
za to ostatnio internet z upc tak ssie, że wygodniej mi streamować na tv przez telfeon niż z kompa :/


@LB55: akurat na upc nie mogę złego słowa powiedzieć, mam w budynku orange, upc i netię, upc od 10 lat, od roku 250 mbit i nigdy mi poniżej tego nie spadło. Więc nawet jakby mnie upc zawiodło to na orange i tak nie przejdę i netia mi zostaje. Poza tym streamować
Pobierz Firenz - > za to ostatnio internet z upc tak ssie, że wygodniej mi streamować na tv p...
źródło: comment_sKlIsavDnPkCnjiXjq7LBuqMM7t1Fox7.jpg
@Firenz: mam 'stary' tv, nie ma funkcji smart więc korzystam z chromecasta, jak oglądam netflixa czy jakiś film, to z laptopa streamujęgo po wifi do chromecasta, nie powiem ci teraz jaki mam router ale w sumie do niedawna śmiagało wszystko jak złoto, po czym pochwaliłem się tym kumplowi który się żalił, że ma czasem problemy i też zacząłem je mieć :P
@Firenz: Ja mam na abonament w play 4 numery i właśnie przenoszę je wszystkie do t-mobile. Kupowałem po kolei prepaidy z różnych sieci i wg mnie to wlasnie t-mobile najlepiej wypadł.

Play to niestety w tej chwili porażka straszna...
@maciek30_pl: a sprawdzałeś lte prepaidowe w t-mobile? Jak u nich z transferem? Dalej dają lte tylko wybrańcom czy już jest ogólnodostępne? Fajnie, że piszesz bo mam z 3 tygodnie na myślenie jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Firenz: Nie doczytałem, że Kraków. Ja mam takie problemy w centralnej Polsce i im większe miasto tym gorzej... Kupiłem prepaid od Plusa i było gorzej niż w Play. Zwróciłem uwagę na to, że mam i tak roaming ciągle w T-mobile to kupiłem prepaid T-mobile. Działał spoko, byłem w Tatrach i na Ciemniaku LTE miałem :O Prędkość koło 10mb/s Dla odmiany w Play nie mogłem zadzwonić nigdzie (mam dual sim)
@maciek30_pl: do Plusa i tak bym nie poszedł. Z #!$%@? Plusa było związane moje pierwsze znalezisko dla którego założyłem zresztą konto, poza tym ile znalezisk było o ich śmiesznych kampaniach. Nie spodziewam się cudów po infrze Playa też, ale dzisiaj znowu, na Rynku Głównym na uczelni byłem, odpaliłem speedtesta i 0.6 mbit/s down, zmieniłem na 3g t-mobile w tym roamingu co i tak go już uwalili i 3.4 mbit/s czyli dokładnie
@Firenz: Ja z racji tego, że jestem na okresie wypowiedzenia (wszystkie 4 nr od 11 marca będą w T) odbieram codziennie oferty od Play i za każdym razem im mówię, że im internety nie działają. To odpowiedzią jest, że przecież zużywa Pan pakiet więc chyba JAKOŚ działają. Zawsze mam bekę z tego jakoś :D

Kup sobie starter z tmobile i potestuj, chyba, że jak masz na kartę to się możesz bez
I nie polecam Viking mobile, żona i szwagier mają i też #!$%@?ą :/


@maciek30_pl: bo korzystają z infry Playa, no to wiesz XD

Kup sobie starter z tmobile i potestuj, chyba, że jak masz na kartę to się możesz bez ograniczeń przenosić :)


Owszem, mam na kartę i tak zostanie bo mnie abonamenty nie interesują. Zastanawia mnie na ile t-m będzie próbowało wały robić bo w Playu jestem od 2013 czy