Wpis z mikrobloga

Mirki zobaczcie na to, tworzy sie lokalna afera. Rada osiedla Piątkowo (!) w Poznaniu kupuje laptopy policji za 20 000zł.

Przecież to jest jakiś żart połączony z wałem i powinno być nagłośnione.

- 20 tys. zł „Zakup sprzętu informatycznego w postaci laptopów wraz z wyposażeniem dla Komisariatu Policji Poznań-Północ”.
- 5 tys. zł „Zakup sprzętu informatycznego na potrzeby Referatu Północ SMMP”.
- 5 tys zł „Sprzęt multimedialny na potrzeby edukacji dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 Poznań-Piątkowo”.(zad. zmienione autopoprawką)

https://www.facebook.com/JacekMichalTomaszewski/photos/a.1148722665150361.1073741828.1148192308536730/1412939805395311/?type=3&theater

przeklejam tekst dla antyfejsbukowiczów, mało czytelne ale mam problem z dobrą edycją spoilerów:P

ZMIANY W BUDŻECIE RO PIĄTKOWO NA ROK 2017
Na wczorajszej sesji RO Piątkowo przegłosowała zmiany w budżecie na rok 2017 r. Przeszła uchwała poddana pod głosowanie jako pierwsza, autorstwa Pana Romualda Ławnickiego, która to rozdzielała środki następująco:

- 20 tys. zł „Zakup sprzętu informatycznego w postaci laptopów wraz z wyposażeniem dla Komisariatu Policji Poznań-Północ”.

- 5 tys. zł „Zakup sprzętu informatycznego na potrzeby Referatu Północ SMMP”.

- 5 tys zł „Sprzęt multimedialny na potrzeby edukacji dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 Poznań-Piątkowo”.(zad. zmienione autopoprawką)

Jako, że wyczerpały się środki na 3 zadania, które wskazałem w swoich uchwałach(złożone w grudniu przed uchwałą Pana Romualda, o których pisałem już wcześniej na fp - https://www.facebook.com/JacekMichalTomaszewski/posts/1411174685571823).

Pierwsza uchwała ws. placu zabaw przy SP34(20 tys. zł) nie przeszła. Na potrzeby dwóch kolejnych, konkretnie muralu i progów wskazałem źródło "Diety"(budżet na rok 2017 wynosi 32,4 tys. zł). Uchwała w sprawie murala na przystanku PST Kurpińskiego(9 tys. zł) nie przeszła, po krótkiej dyskusji. Przy drugiej uchwale w sprawie progów(8 tys. zł) na os. Stefana Batorego za pierwszym głosowaniem jawnym uchwała przeszła. Jednakże Pan Romuald Ławnicki wniósł zastrzeżenia co do wyniku głosowania i zarządzono powtórne głosowanie. Jako, że były ponownie zastrzeżenia co do powtórzonego już głosowania jawnego, powtórzono raz jeszcze głosowanie w formie jawnej i ostatecznie uchwała nie przeszła.

W tym miejscu Przewodnicząca RO Piątkowo złamała Regulamin RO Piątkowo, który jasno mówi, iż w przypadku wątpliwości co do powtórzonego głosowania, zarządza się głosowania imienne.


Ostatnia zgłoszona przeze mnie uchwała ws. montażu luster drogowych(2,5 tys. zł) również radni w większości zagłosowali przeciwko. Tu środki pochodziły z rezerwy budżetowej, która w dalszym ciągu wynosi 2,5 tys. zł.

#poznan #polityka
robin135 - Mirki zobaczcie na to, tworzy sie lokalna afera. Rada osiedla Piątkowo (!)...

źródło: comment_e2K74Hy77FrkQlTpqgaAJZuhp3FrxVX2.jpg

Pobierz
  • 17
@robin135: a ile tych laptopów jest za tę kwotę?

Przecież te kwoty to kpina… ale dlatego, że są niskie. Kto się takimi cyferkami ekscytuje, skoro w urzędach potrafią wydać milion złotych za nagłośnienie sali?
§ 8

Do zadań Osiedla należą działania dotyczące obszaru Osiedla w zakresie:
1) tworzenia więzi lokalnych;
2) funkcjonowania i rozwoju infrastruktury technicznej;
3) lokalnych dróg, chodników i parkingów;
4) oświaty, kultury, sportu, rekreacji;
5) ładu przestrzennego;
6) porządku i bezpieczeństwa;
7) stanu środowiska, skwerów, zieleńców, parków;
8) dbałości o mienie Miasta;
9) usług świadczonych przez jednostki organizacyjne Miasta.

Tak jak na facebooku ktoś to skomentował - ewentualnie można podpiąć to pod punkt
@robin135:

Ale ta Policja będzie dzięki temu lepiej obsługiwać mieszkańców.
Spójrz dalej niż na czubek swojego nosa.
Jak będziesz na komisariacie Poznań-Północ to podpytaj jak kiedyś wyglądał ten komisariat, kiedy był na ul. Hercena.
@Lord_Jim: Masz dużą wiare w ludzkość, podziwiam. Wiem jak niektóre komisariaty wyglądają, ale nadal uważam że przekazanie środków które zamiast iść na ulepszanie / rewitalizacje / cokolwiek innego poszły w ręce policji, która z założenia powinna być finansowana z innych środków. I to na laptopy.
@robin135:

1. Mural na przystanku PST Kurpińskiego - 9 tys. zł

Zacznij od tego.

2. Lustra drogowe na skrzyżowaniu ulic Biegańskiego/Strugarka i Wachowiaka/Sokołowskiego - 2 tys. zł

Następny kwiatek.

Kurffa....