Wpis z mikrobloga

Opiszę moje pierwsze doświadczenia po wysłaniu kilkunastu przesyłek z użyciem Envelo :)
Pierwsze wrażenie pracowników poczty: "ojej, envelo, no nie wiem, spróbuję coś z tym zrobić, może się uda, proszę chwilę poczekać" - w tym przypadku sukces ale czekanie dłuższe niż przy wysyłce bez envelo
Innym razem taki dialog przy okienku:
Pani z poczty: " ale wie Pan, że ten znaczek envelo to jest ważny tylko kilka dni?"
Ja: "nie, jest ważny rok"
Pani z poczty: "dziwne, no ok, dopytam się, proszę poczekać" - tutaj sytuacja rozstrzygnięta na moją korzyść

Raz mi się zdarzyło, że mimo iż wysyłałem list poleconym priorytetowy to i tak Pani z okienka wklepała go jako ekonomiczny i szedł sobie dalej też jako ekonomiczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Envelo, to nie hejt na was ale zwykłe fakty jak to wygląda 2 lata po wprowadzeniu tej usługi :)

#envelo #pocztapolska
  • 9
@STALKER_LC:
Korzystałem kilka razy, nadając paczki. Ogólnie mój UP bardzo sprawnie ogarnia Envelo, po prostu w okienku przyjmują te przesyłki standardowo, a wprowadzaniem już do systemu Envelo zajmuje się ekspedycja. Dzięki temu nie traci się czasu przy okienku.

A w skrócie wygląda to tak
Nadawanie paczki envelo:
1. Podanie paczki pani w okienku
2. Pani w okienku skanuje kod kresowy z nr przesyłki (czasami tego od razu nie robią tylko od
Ogólnie mój UP bardzo sprawnie ogarnia Envelo, po prostu w okienku przyjmują te przesyłki standardowo, a wprowadzaniem już do systemu Envelo zajmuje się ekspedycja. Dzięki temu nie traci się czasu przy okienku.


@pcela: niestety nie zrobią tak osobie której nie znają bo nie wiedzą czy znaczek jest legitny
@STALKER_LC: Panie na poczcie nie chca wysylac envelo i specjalnie opozniaja caly proces dlatego, ze nie maja z envelo zadnej prowizji. Mi na starcie powiedzialy, ze nie chca tego wysylac bo to jest robota za darmo. Wczoraj wyslalem przesylke ze znaczkiem envelo (priorytet z trackingiem - wartosc 2000 zl) i tak to #!$%@? wyslaly, ze tracking nie dziala i #!$%@? wie czy paczka dojdzie. #!$%@? im w dupe.. envelo #!$%@?
@bolizdor: Dokładnie, popieram w 100%. Panie z poczty zawsze robią grymasy jak widzą listy envelo a ja stoję i czekam jak debil aż ten list wpiszą do systemu. Miało być szybko i przyjemnie a jest długo i #!$%@?. Mam jedno przesłanie do twórców envelo - WALCIE SIĘ