Wpis z mikrobloga

Wiadomo że po wojnie, Polska Ludowa zmagała się z banderowcami, antykomunistyczną partyzantką, leśnymi bandytami i Wehrwolfem.
O wszystkich tych grupach można znaleźć w internecie opisy, sprawozdania, zdjęcia itp. O wszystkich poza Wehrwolfem.
Nie wiem może nie potrafię szukać, ale jedyne co można znaleźć to to że istniała taka partyzantka, że Himmler miał ją stworzyć i swoje działania wzorowała na AK. Żadnych zdjęć, opisów świadków, nic.
Pytałem się kiedyś babci o Wehrwolf, nawet nie pamięta o czymś takim.

Wysnułem taką teorie, że może Wehrwolf był projektem, który został zrealizowany w 5%. I ich struktury to zaledwie garstka osób. A doniesienia z czasów wczesnego PRL, to tylko wytwór propagandy, zastraszania ludności na ziemiach gdzie rzekomo miała działać ta partyzantka, oraz ukierunkowania polskiego społeczeństwa na postawę popierającą ówczesną władzę.
#historia #iiwojnaswiatowa #iiirzesza #prl #wykleci
  • 4
@algorytm7007: Też jest to jakaś teoria, ale z tego co ja wiem, to wehrwolf był utożsamiany tylko z niemieckimi pogrobowcami III rzeszy. Wyklętych nazywano po prostu leśnymi bandytami, wrzucając ich do jednego wora z bandami którzy rabowali wsie.