Wpis z mikrobloga

jest mi smutno bo mój synek chyba bedzie miał "ciężką mowę". w kwietniu bedzie miał już dwa latka i nadal nie mówi nic, tylko sobie tak "kumka", "hymka". Nie jest opozniony w rozwoju. Rozwija sie prawidlowo. Jest sliczny, szczuplutki, dlugie loczki blond. Tylko że ja nadal nie moge z nim wejsc w interakcje, wlasnie z powodu tego że nie mówi. Sluch ma dobry, słyszy. Rozumie co sie do niego mowi doskonale, tylko ten aparat mowy cos słabo. Widac ze probuje, ze chce cos powiedziec, ale robi to jakby bez pomocy jezyka. Kocham go. Jestem moim najwiekszym skarbem. Chcialbym juz uslyszec piekne i wyrazne "tata. Przez to wszystko wpadlem w jakos depresje, mniej sie z nim bawie, ale przeciez on nie jest jakis gorszy. Rodzicielstwo uczy pokory wobec świata

#zalesiesie #feels #dzieci
  • 62
@DziewczynaMirka: szczerze? nie. w domu jedt dziwna atmosfera, czas mija, wszyscy wiedza ze cos jest nie tak, ale nikt tego glosno nie chce powiedziec, ale ja wiem, widze, ze jest problem. jeszcze poczekam kilka miesiecy, mowi sylaby, a powinieen juz pojedyncze slowa
@heterodewiant44: Nie czekaj na nic, później będziesz jeszcze żałował. Dzieci pierwszą wypowiedź złożoną z kilku słów wypowiadają między 14-24 miesiącem życia. W ok. 18 miesiącu życia powinien wymawiać w przybliżeniu 50 wyrazów. Oczywiście wszystko w przybliżeniu, wiadomo. Nie jestem specjalistą, nie chcę Cię tu martwić, bo się nie znam, ale no może skonsultuj się z kimś.
Jesteś pewien, że na pewno dobrze słyszy?
@DziewczynaMirka: tak, na pewno dobrze slyszy. mowie "chodz pojdziemy obejrzymy bajki na laptopie" - idzie do pokoju, wskakuje na krzeslo , mowie "chodz, pojdziemy na dwor" - przynosi swoje buciki. Widac, ze rozumuje swiat, dostrzega zwiazki, problem jest tylko w tej "gluchej" mowie.