Wpis z mikrobloga

Polskie radio uraczyło mnie informacją że "polscy astronauci analogowi odbędą misję marsjańską".
Ziewnąłem, przetarłem oczy i po pierwszej myśli że cyfrowy astronauta to był w star treku...
Zorientowałem się że chodzi o to że kilka osób zamknie się w małym pomieszczeniu i będzie udawała że gdzieś leci.
Brawo POLSA
Możecie mnie zatrudnić.
Jak miałem pięć lat też tak latałem. Ale ja byłem kosmonautą... wiecie takie czasy.
Miałem krzesło a na krześle koc. A pod krzesłem lampkę. Miałem też chomika. On udawał Łajkę.
A teraz grywam w Kerbale więc znam się też na projektowaniu rakiet.
I jestem krótkofalowcem jak Gagarin.
To gdzie mam wysłać CV?

#polsa #kosmos #polskawstajezkolan #heheszki ##!$%@?
  • 20
@wbielak Coś jak Big Brother tylko w nowym wydaniu - misja marsjańska. Mogliby zamontować kamerki w środku i puszczać online transmisję z misji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wbielak: To nie jest tak, ze zamykają się w środku jakiegoś budynku, siedzą tam przez określony i nic z tego nie wynika. Misje analogowych astronautów są symulowane w ten sposób, aby jak najbardziej przypominały prawdziwy pobyt na obcej planecie. Kazdego dnia trzeba wykonywać określone zadania i zdawać raporty z postępu prac. Dodatkowo członkowie takiej załogi są stałe monitorowani oraz mają zespół nadzorujący ich misje (coś na podobieństwo kontroli lotów). Misje takie
@wbielak: też tak robiłem za guwniaka. Kask motocyklowy i rura od odkurzacza robiła za kombinezon, przepychaczka do kibla za drążek sterowniczy, pistolet na kapiszony z odpust był kosmicznym blasterem... Ale latalem na księżyc, saturna i na słońce, ale na słońce tylko w nocy ;)
@Xyres_94: Ja nie śmieszkuje z idei takich badań. Śmieszkuje z tego że Polskie Radio robi z tego wielkie osiągnięcie narodowej astronautyki... jak się coś w sumie dość normalnego nadmucha propagandowo do rozmiarów cycków Pameli Anderson w jej najlepszych latach to wygląda śmiesznie...

@dlugi_: Jak to mało było wtedy potrzebne do szczęścia nie?
A jak się znudziły loty kosmiczne to zawsze można było przerobić rakietę na okręt podwodny i zwiedzać dno